Mahi Afif

Mahi Afif


Kendi Yaptıkları silahlar Onları Yok Edecektir

27 Haziran 2016 - 13:08

Kur’an-ı kerim Allah’ın son mesajıdır, İnsanlara verilen son bir kurtuluş şansıdır. 

Allah cc bu kelam-ı kadiminde peygamberleriyle konuşur, kullarıyla konuşur, iman edenlerle ve etmeyenlerle konuşur. Bu sebeple ona Allah kelamı denmiştir.

Kur’an’ı anlayamayanların en çok yapacakları şey susmaktır aksi halde yapacakları yanlış konuşmalar iki cihanda felaketleri olabilir. Hemen her Müslüman Kur’an okumayı öğrenmeli ve onu ilahi kaynaktan geldiği gibi belleyerek bir kul olarak yaratıcıyla konuşma ve sohbet etme seanslarına kavuşmalıdır.

15. hicri yüzyılda ve 21. Miladi yüzyılda bu son kutsal mesajla herkes yüzleşmek zorundadır. Bunu da ilk yapacak olanlar Müslümanlardır. Önemsiz yorum ve anlayış farklarından doğan hizipleşmeye ve hele bunu sorun yapmaya son vererek İslam’ı layık olduğu yere getirmek her Müminin üzerine bir borçtur.

İslam’ın layık olduğu yer en üstün olmaktır, yeryüzünde tek din olmaktır, zira Allah tüm İnsanlara Hz Âdemden beri tek din tebliğ ettirmiştir.  Tarihçilerin din tasnifleri tamamen saçmadır. Din sadece İslam’dır gerisi gelenek ve töreden ibarettir. Bu tasniflerde semavi dinler olarak yapılan kategoride saçmadır. Zira semadan yani göklerden bir din geldiyse Allahtan gelmiştir ve o sınıfa giren farklı adlar sonradan yer ve insanlara bağlı adlar olup esas dinin adı İslam’dır. Bunu Kur’an’ı okuyan, araştıran herkes anlayabilir.

İslam’ın yeryüzünde savaşları kaldıracak tek çözüm olduğunun akıllı yaratıklarca anlaşılması Allah düşmanlarını son yıllarda tekrar İslam üzerine yöneltmiştir. Zira biliyorlar ki böyle devam ederse, bu ihtida ve nüfus artışına göre, İslam dünyayı fethedecek, bu da kendi içlerinden olacaktır. Yani güneş batıdan doğarak etrafı aydınlatacaktır. İşte bu nedenle ellerinde bulunan başta medya organları olmak üzere tüm mermisiz silahları Müslümanları karıştırmak için ve hidayete ereceklerin beyinlerini yıkamak için kullanmaktadırlar.

Eğer yeryüzünde ki tüm Müslümanlar ümmet bilinciyle hareket ederek çalışsalar, aralarında ki anlaşmazlıkları çözseler, basit anlayış farklarından oluşan inanca dayalı mezhep ayırımından ve bundan doğan sıkıntılarından kurtulsalar büyük gün yakın demektir. Bedrin aslanları 313 kişiyle üç beş katı olan müşriklere öyle üstün geldiler. Şimdi kemiyeti bırakarak İslam’ı ve Allah’ın dinini ve kelimesini yüceltmekten başka amacı olmayan aslanlara ihtiyaç vardır. Bu aslanlar senliği ve benliği unutarak çalışacaklar ve başardıkları takdirde kendilerine asla bir pay çıkarmadan her şeyi yaratandan bileceklerdir.

Amaç insanları doğru yola iletmektir. Bunun için asla silahla savaşmak gerekmiyor, silahla savaşmak Müslümanlar için sadece bir savunma aracıdır ve gerektiğinde de mutlaka başarılması gereken bir ameliye olması lazımdır. 

Bunun içinde gene İslam’ın öğretisi bize yetiyor; mutlaka en üstün olmak, en üstün olmanın tek şartı ise İmandır. Dinde şu millet bu millet, şu kavim bu kavim diye bir ayırım yoktur, Allaha kul olan herkes eşittir. Bu nedenle Hollanda da ki Abdulvahid ile İngiltere’de ki Yusuf İslam vb tüm inananlar kardeşlerimizdir ve iman ve takvadan başka bir üstünlük tanımamız söz konusu olamaz.

Şimdi İslam’ın evrensel mesajlarını duymazdan gelen üstüne İslam’ın parçalanmasından, çöküşünden, iç çatışmalarından medet umarak bunu körükleyen bahtsız millet ve devletlere Kur’an-ı kerimde yapılan büyük bir ihtarı hatırlatıyoruz. 

Kendi Yaptıkları Silahlar Onları Yok Edecektir
 
 “Kendisiyle dağların yürütüleceği veya yeryüzünün parçalanacağı, ya da ölülerin konuşturulacağı bir Kur'an olacak olsaydı (o yine bu kitap olurdu). Fakat bütün emir yalnız Allah'ındır. İman edenler anlamadılar mı ki, Allah dileseydi bütün insanları doğru yola eriştirirdi. Allah'ın sözü yerine gelinceye kadar, inkâr edenlere yaptıkları işler sebebiyle devamlı olarak, ya büyük bir felaket gelecek veya o felaket yurtlarının yakınına inecektir. Şüphesiz Allah verdiği sözden dönmez.”  (Rad/31)

Evet, açık ve net olarak şu denilmek isteniyor yüce yaratıcı tarafından:

Allah'ın sözü yerine gelinceye kadar inkâr edenlere yaptıkları işler sebebiyle devamlı olarak ya büyük bir felaket gelecek veya o felaket yurtlarının yakınına tahrip edici olarak inecektir.  

Allah cc ne kadar Sabur ise o kadar da Müntakimdir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum