alanya tıkanık açma
Mahi Afif

Mahi Afif


Allah Rasulü'ne Arzuhal

05 Eylül 2016 - 11:05

Ya Rasülallah zatı alinize bir arzuhal yazmaya çalışmak acaba ayıp mı olur?
Sen de bizim gibi öldün Allah’ın cc sana hazırladığı yerdesin şimdi.


Bizi duymazsın ve görmezsin zira sen de beşersin bunu bize senin getirdiğin kitap söylüyor: 
“Muhammed, ancak bir peygamberdir. Ondan önce de peygamberler gelip geçmiştir. Şimdi o ölür veya öldürülürse gerisingeriye (eski dininize) mi döneceksiniz? Kim gerisingeriye dönerse, Allah’a hiçbir zarar veremez. Allah, şükredenleri mükâfatlandıracaktır.” (Al-i ımran 144)


Burada senin ölümlü olduğunu dile getirmek için hatırlattığım bu ayet aslında yeni bir ufuk açtı bana ve buradaki soru fikir dünyama yeni sorular getirdi. 


“Şimdi o ölür veya öldürülürse gerisingeriye (eski dininize) mi döneceksiniz?”


Ya rasülallah sen öldün şu anda aramızda yoksun ancak senin tebliğini senin ümmetin son derece gayretlerle sürdürüyorlar. Sen büyük dostuna kavuşalı 1425 yıl oldu. Aslında sen gitmeden önce büyük olayları bizlere haber vermiştin bir mucize olarak: fitneler kopacağını, büyük savaşlar olacağını, mal sevgisinin bizi bitireceğini anlatmıştın. 


Gerisin geriye dönmeyeceğiz, söz veriyoruz, ancak çok zordayız ey Allah’ın resulü. Bizim eski dinimiz zaten yoktu biz senin tebliğ ettiğin İslam’la doğduk onunla ölmeye yeminliyiz ya Rasülallah.


Ancak senin haber verdiğin fitnelerin en büyüğünü yaşıyoruz 1437 yılında, bu fitnenin başı yıllar öncesine bağlı sonu ise ne zaman gelir bilmiyoruz. 


Ya Rasülallah sen “ümmetim 73 fırkaya ve guruba ayrılacak” buyurdun ya biz o rakamı şimdi yüze, bine katladık. Yani imam ve halifelerin sayısı belli değil. Müslümanlar yüzlerce emirlik altında kayıtsız şartsız itaatle Müslümanlığı yaşıyorlar.


Buna rağmen biz ana kitleye ters düşenlerin sayısının azınlık olduğunu düşünerek avunuyorduk. Ama artık o avunmayı da kaybetmek üzereyiz, zordayız ya Rasülallah. Zira ana kitleden son yıllarda iki büyük terör örgütü çıktı. Tek tesellimiz senin ümmetinin uleması toplanarak ikisini de İslam dışı ilan etti.


Müslüman toprakları dışında artık ben Müslümanım demekten korkulur oldu. Zira Müslümanlar yeniden silahlarını birbirlerine çevirdiler. Müslümanlar birbirlerini İslamcılıkla suçluyorlar efendimiz. 


İslam’ı tebliğ edeceğiz diyerek çıkılan yollarda topladığımız malları hesaplayamaz olduk. Sonra o malları korumak için birbirimizle savaşa tutuştuk şimdi kıran kırana sürüyor savaşımız ya Rasülallah. 


Irak Şam İslam devletini kurdular senin ümmetinin bir kısmı, hiçbir kaide tanımamalarına rağmen adına el- Kaide dediler. Aynı sapkın düşünceleri paylaşan guruplara her İslam memleketinde örgütler kurduruyorlar ve sadece Müslüman kardeşlerini öldürüyorlar. Bir de suçsuz kalabalıklara ateş kusuyorlar hatta onların üzerine gönderdikleri barut yüklü adamları patlattırarak intiharı meşrulaştırmaya çalışıyorlar. 


Ya Rasülallah senin tebliğ ettiğin ayetlerde önce kısıtlanan sonra da ortadan kaldırılan çeriye köle muamelesini Müslüman kardeşlerine uyguluyorlar. Çünkü kendilerinden başkasını Müslüman saymıyorlar. 


Ya Rasülallah sen kâfir sanarak birisini öldürene neden öldürdün dediğinde onun: “korkusundan şehadet getirdi” demesi üzerine “kalbini yarıp baktın mı” buyurmuştun ya şimdi onun çok ötesine geçtiler cami cemaatlerini, pazara inen halkı, sokakta dolaşan tanımadıkları toplulukları öldürüyorlar. 


Bizler senin sünnetine getirdiğin kitaba bağlı Müslümanlar olarak onları selefilik, vehhabilikle itham ederek Müslümanlığa sürülen lekeyi silmeye çalışırken bir başka güç daha ortaya çıktı. Onlar bütün dünyaya hoşgörü ve diğerkâmlık, başkası için yaşayan ve yaşatmak için ölmeyi öğreten adanmışlar (?) olduklarını söyleyerek tanınmışlardı. Ancak onlar da mala mülke boğulunca o malları koruma saikıyla tarihte görülmemiş saldırılarla Müslüman kanı dökmeye başladılar ya Rasüallah.


Şimdi biz âleme ne diyeceğiz ya rasülallah? Senin tebliğini nasıl yapacağız yaban ellerde. İslam’ı anlatmaya kalktığımız insanlar bize ne diyecekler. Sizin nenize inanalım, siz birbirini kırıp geçiren hatta dünyaya korkulu yıllar yaşatan bu dine nasıl inanalım derlerse ne diyelim ya Rasülallah?


Bundan elli yıl önce Müslümanları kapışarak istihdam eden gayr-i Müslimler şimdi sınırlarını Müslümanlara kapattıkları gibi, iltica edenleri alacak memleketlere para vererek girişleri engelleme yolları arıyorlar. 


Bir Müslüman böyle korkulur birisi mi olmalıydı ya Rasülallah. Biz nerede hata yaptık diye soranımız yok herkes kendisini mehdi ordusu karşıdakini münafık sayarak İslami motifleri istismar ede ede yol alıyor efendim.


“Kim gerisingeriye dönerse, Allah’a hiçbir zarar veremez” 


El-Kaidenin İslam’a verdiği zararı anlatmayı bitirmeden yeni bir terör dalgası daha çıktı ya Rasülallah. O da 1435 yılına kadar bütün dünya gibi Türkiye halkının ve idaresinin de desteklediği bir cemaattir. El- Kaide sakalımıza, cihadımıza, FETÖ de imam ve cemaat kelimesine leke sürmüştür. Ortaklaşa H. 15. Yüz yılda İslam’a en büyük zararı veriyorlar.  
Ya Rasülalah biz artık geçtik yabancılara İslam’ı anlatmaktan onun ayetlerini tebliğ etmekten, şimdi korkumuz içimizden bırakıp gidenler ve gidecekler hakkındadır. 
İslam buysa biz yokuz demeler duyulmaya, hadis sünnet varsa biz ayrılıyoruz diyenler çıkmaya başladı. Bütün tarikatlar ve cemaatler potansiyel tehlikedir lafları yazılıp çizilmeye cesaret ediliyor artık.
Allah’ım resulünün yüzü suyu hürmetine bizi doğru yoldan ayırma!

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum