Bu sokakta 33 yıl sonra bir ilk!

Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde tam 33 yıldır stabilize olarak kullanılan sokak, ilk kez asfaltla buluştu. İlçe belediyesinin mahallede yaptığı asfaltlama çalışması takdir topladı.

Bu sokakta 33 yıl sonra bir ilk!
Editör: Karamanca
08 Aralık 2023 - 16:14 - Güncelleme: 08 Aralık 2023 - 16:16
İlçenin farklı bölgelerinde yürüttükleri çalışmalarla vatandaşlardan beğeni toplayan Sarıveliler Belediyesi ekipleri, Yeşilyurt Mahallesi’nde asfalt serimi yaptı. Mahalle bünyesindeki Pazar Sokağın, Sarıveliler’in ilçe statüsü kazandığı 1990 yılından bu yana ilk kez asfaltla buluştuğu ortaya çıktı.

Gelişimin; sadece fiziksel değil, aynı zamanda insanların yaşam kalitesinde de önemli bir dönüşüm anlamına geldiğini belirten Sarıveliler Belediye Başkanı Mehmet İlgün, ‘’Bir yerleşim yerinin dönüşümü, sadece binaların yükselmesiyle değil, aynı zamanda altyapının gelişimiyle de kendini gösterir. Tam da bu noktada, 33 yıl önce ilçe statüsüne geçen ve yıllardır stabilize yollarla varlığını sürdüren bir mahallede gerçekleşen asfaltlama çalışması, sadece bir yolun değişimi değil, insanların yaşamında da önemli bir değişikliği beraberinde getirecektir’’ dedi.

Mahallenin tozlu, çukurlu ve yağmurlarda çamurlaşan yollarının yıllardır halkın sabrını zorladığını söyleyen Başkan İlgün konuyla ilgili açıklamasında; ‘’Ancak sonunda, bu sorunlu durum bir çözümle buluştu ve Yeşilyurt Mahallesinin sokakları asfaltla buluşmaya başladı. Asfaltlama sonrası toz ve çamurun azalmasıyla birlikte çevre koşulları da iyileşecek.

Bu çalışma sadece bir yolu düzleştirmekle kalmaz, aynı zamanda insanların günlük yaşamını da kolaylaştırır. Belediye olarak, ilçemizin farklı bölgelerinde çözüm bekleyen konulara olabilecek en hızlı sürede ulaşmaya ve sorunu gidermeye gayret ediyoruz. Kısa sürede ortaya koyduğumuz çalışmalarımız, gelecek nesillerimize daha iyi bir yaşam alanı bırakma çabamızın bir göstergesidir. Hemşerilerimize hayırlı olsun.’’ İfadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum