Kütahya İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur

Kütahya İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, Vatan toprağı için can veren şehitlerin hatıralarına sahip çıkacaklarını belirtti..

Kütahya İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur
Kütahya İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur

Kütahya İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, Vatan toprağı için can veren şehitlerin hatıralarına sahip çıkacaklarını belirtti.
Vali Ahmet H. Nayir, Jandarma Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü sebebiyle şehit aileleri verdiği iftar programında konuşan Uğur, "Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlığındayız. Bir askerin ulaşabileceği en yüce mertebe olan şehitlik onuruyla ebediyete intikal eden silah arkadaşlarımızın aziz hatıralarını sonsuza kadar yüreklerimizde yaşatacağız. Bizlere ilham ve güç veren vatan evlatlarını hiçbir zaman unutmayacağız. Çünkü onlar bizler gibi vazifeye başlarken milletime ve cumhuriyetime doğruluk ve muhabbetle hizmet edeceğime Türk Sancağının şanını canımdan aziz bilip, icabında vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatımı feda eyleyeceğime namusum üzerine ant içerim diyerek yemin ettiler ve etmiş oldukları yemine sadık kalarak görevlerini yaptılar. Bu toprakları kanlarıyla vatan yaptılar. Bizler de vatan toprağı için can verenlerin hatıralarına ve emanetlerine sahip çıkacağız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anar, siz değerli şehit ailelerimize en derin saygı ve şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı. (EFE)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anne ve babasını bıçaklayark öldürdü
Anne ve babasını bıçaklayark öldürdü
Ev sahibi sahura kalktığı sırada evine giren hırsız tarafından bıçaklandı
Ev sahibi sahura kalktığı sırada evine giren hırsız tarafından bıçaklandı