Türkiye'nin en iyi Anadolu Çoban Köpeği seçildi

Karaman’da Ahmet Sonkur ve Saffet Urgancı tarafından yetiştirilen Canpolat isimli köpek, Niğde’de düzenlenen en iyi Anadolu Çoban Köpeği yarışmasında Türkiye birincisi seçildi.

Editör: Karamanca
26 Ekim 2021 - 12:10 - Güncelleme: 26 Ekim 2021 - 12:32
Karaman’da yetiştirilen Canpolat isimli köpek, Niğde’de düzenlenen en iyi Anadolu Çoban Köpeği yarışmasında Türkiye birincisi seçildi.

Geçtiğimiz günlerde Niğde’de düzenlenen 2021 Niğde Evren Benli Güzellik Yarışmasına Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 350 köpek katıldı.

Karaman’dan yarışmaya katılan 28 aylık Canpolat isimli köpek ise iri cüssesiyle Yetişkin Erkekler kategorisinde Türkiye’nin en iyi Anadolu Çoban Köpeği seçildi.

“Köpeğimizin birinci olması bizleri sevindirdi”

Saffet Urgancı, yapılan yarışmada köpeklerinin Türkiye birinci seçilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Her yıl yapılan bu yarışmalara yüzlerce köpek katılıyor. Bizde bu yıl Niğde’de yapılan yarışmaya 28 aylık olan Canpolat isimli köpeğimizle katıldık. Yarışmalar sonunda köpeğimiz yetişkin erkekler kategorisinde 50 köpek arasından Türkiye birincisi seçildi.

Bununla da gurur ve onur duyduk. Biz çiftliğimizde bu cins köpek üretiyoruz. Canpolat gibi birçok köpeğimiz var. Önümüzdeki yıllarda da yapılacak olan yarışmalara diğer köpeklerimizle katılacağız. “dedi.

Urgancı, çiftlikteki özel barınağından çıkararak gezdirdiği Canpolat’ın kafasının ve boyunun büyüklüğü adeta aslanı anımsattı. Çiftlikteki köpeklere ait isimlerinin yazılı olduğu özel yaptırılan tasmalarsa dikkatlerden kaçmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum