Tatil haberinin ardından tepsileri kapan çocuklar sokaklara indi

Karaman'da kar yağışının aralıklarla etkisini sürdürmesi üzerine eğitime ara verildi. Okulların tatil olduğunu öğrenen öğrenciler sokakların da karla kaplı olmasını fırsat bilerek soluğu dışarıda aldı.

Editör: Karamanca
18 Ocak 2022 - 23:53 - Güncelleme: 19 Ocak 2022 - 00:02Akşam saatlerinde yoğun şekilde yağmaya başlayan kar kısa sürede çevreyi beyaza bürüdü. Kar yağışı nedeniyle bazı vatandaşlar Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda lapa lapa yağan karın keyfini çıkararak kartopu oynadı.

Karaman Valiliği'nin "ilimiz merkez ve merkeze bağlı okullarda 19 Ocak 2022 Çarşamba günü yüz yüze eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir'' şeklindeki açıklamasının ardından çocuklar sokaklara döküldü.

Tepsi, poşet ve leğen gibi malzemeleri yanlarında getiren çocukların eğlencesi renkli görüntüler oluşturdu. Mahmudiye Mahallesinin meyilli olan sokakları çocukların bu eğlencesi için eşsiz bir fırsat sununca, mahalledeki tüm çocuklar sokağa indi. Çocukların cıvıltısı geç saatlere kadar devam etti.

Yağış etkisini sürdürüyor

Kar yağışı kent merkezinin yanı sıra yüksek kesimlerde de etkisini gösteriyor. İç Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayan Sertavul Geçidi'nde yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Karaman'dan Mersin yönüne gidecek olan tırlar, yakıt istasyonlarında bekletilirken, küçük araçların da zincirsiz seyretmelerine izin verilmiyor. Karaman Belediyesi ekipleri de şehir merkezinde kar kürüme ve tuzlama çalışması yapıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum