Suni Çim Nedir ve Fiyatları

Spor alanlarında kullanılan suni çim farklı tekniklerde üretilebilmektedir. Farklı hav yüksekliğinde ve dokuma sıklığında üretilen suni çim ürünleri kullanım alanına göre değişkenlik göstermektedir.

Suni Çim Nedir ve Fiyatları
Editör: Karamanca
27 Kasım 2020 - 16:25 - Güncelleme: 27 Kasım 2020 - 16:47
Suni çim hammaddesi petrol olan, doğal çim görünümlü zemin ürünleridir. Farklı teknik özelliklerde üretilen suni çimler; halı sahalar, peyzaj alanları, havuz kenarları, kafeler vb. farklı kullanım alanları için üretilmektedir. Bu yazımızda suni çimin kullanım alanları ve maliyetlerinden bahsedeceğiz.

Spor Alanları İçin Suni Çim

Spor alanlarında kullanılan suni çim farklı tekniklerde üretilebilmektedir. Farklı hav yüksekliğinde ve dokuma sıklığında üretilen suni çim ürünleri kullanım alanına göre değişkenlik göstermektedir. Spor zeminde kullanılacak suni çim ürüne, dolgu mazemesi olarak kum ve granül eklenmektedir. Multisport gibi çok amaçlı spor zeminleri ve özel üretilen bazı suni çimler ise dolgusuz olabilmektedir. Futbol sahaları, tenis, rugby, golf vb. oyunların oynandığı alanlar için üretilen suni çim ürünler projeye göre üretilmektedir.

suni çim


Eğer bir halı saha yapımı için suni çim satın almak istiyorsanız, üretici bir şirkete projenizi aktararak size uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Sonrasında ihtiyacınız olduğu kadar metrajda, prozenize özel ürün üretilecektir. Nurteks gibi üretici bir şirketten projenize uygun suni çim fiyatını alabilirsiniz.

Peyzaj Alanları İçin Suni Çim

Peyzaj alanlarında kullanılmak üzere tasarlanan çok sayıda suni çim ürün bulunmaktadır. Farklı kullanım alanları için üretilen bu suni çim ürünleri; bahçe peyzajında, balkon dekorasyonunda ve tüm yaşam alanlarında kullanıma uygun ürünlerdir.

Suni çim halının en önemli avantajı, bakım maliyetlerinin oldukça düşük olmasıdır. Sadece su ve fırça, temizlik için yeterli ekipmanlardır. Spor alanlarında kullanılan suni çimin bakımı da oldukça kolaydır. Dragmad, tel fırça, ATV motor gibi bakım ekipmanları ile sahanın rutin bakımı kolaylıkla yapılabilmektedir.

Suni Çim Fiyatları

Suni çim halı fiyatları için kesin bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Fiyatlar birçok değişkene göre farklılık gösterir. Halının toplam ölçüsü, dokuma sıklığı, gramajı vb. Faktörler fiyatı etkileyebilmektedir. Ürünler peyzaj, spor ve dekorasyon alanlarına göre ayrıldığından kesin bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Her kullanım alanına ve projeye göre fiyatlar değişmektedir.

Bahçe ve Balkon İçin Suni Çim Seçimi

Bahçe veya balkonunuz için suni çim seçimi yaparken hangi ürünü satın alacağınızı bilmiyorsanız, yazımızın bu kısmında bu konuya açıklık getireceğiz. Bahçe için suni çim seçimi yaparken yüksek iplik seçimi iyi bir avantajdır. 20mm ve üzerinde hav (iplik) yüksekliğine sahip ürünler bahçe ve balkonda kullanım için idealdir. Yoğun trafiğin olacağı alanlar için 30mm ve üzerinde ürünler tercih edilmesi daha doğrudur. Hangi ürünü tercih etmeniz gerektiği, kullanım yoğunluğu ve kullanım sıklığı ile alakalıdır.

Suni Çim Toprak Zemine Uygulanır mı?

Suni çimin toprak zemine uygulanması tavsiye edilmez. Öncelikle zemin kazınma işlemi yapılır ve zemin üzerindeki ölmüş veya kötü torftan kurtarılır. Sonrasında mıcır veya beton işlemi yapılır ve suni çim üzerine serilir.

nurteks suni çim

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum