Şehit Gökhan Kılınç'ın cenazesi Mut'ta defnedilecek

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen Pençe Kaplan Harekatı bölgesinde şehit düşen uzman çavuş Gökhan Kılınç, Mut'ta defnedilecek.

Şehit Gökhan Kılınç'ın cenazesi Mut'ta defnedilecek
Editör: Karamanca
18 Eylül 2020 - 01:05 - Güncelleme: 18 Eylül 2020 - 01:11
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen Pençe Kaplan Harekatı bölgesinde şehit düşen uzman çavuş Gökhan Kılınç'ın şehadet haberi Karaman'da oturan eşine ulaştı. 

Uzman Çavuş Gökhan Kılınç (32), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından sürdürülen Pençe Kaplan Harekatı bölgesinde şehit düştü.

Uzman Çavuş Kılınç'ın şehadet haberi Karaman'da Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kader 2 Sitesi A Blok'ta oturan eşi Hatice Kılınç'a Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve askeri heyet tarafından verildi.

Şehit eşinin kendi babası ile birlikte kaldığı apartmana görevliler tarafından dev Türk bayrağı asıldı. Acı haberi alan şehit eşi Hatice Kılınç daha sonra 1.5 ve 3.5 yaşındaki çocuklarıyla birlikte valiliğin tahsis ettiği araçla polis ve ambulans eşliğinde şehidin baba ocağı Mersin'in Mut ilçesine gitmek üzere Karaman'dan ayrıldı.

Şehit eşini Vali Işık ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmail Şahin ile Emniyet Müdürü Ayhan Taş ve komşuları uğurladı. 

Mut'ta defnedilecek


Uzman Çavuş Kılınç'ın şehadet haberini, Mersin'in Mut ilçesi Gençali Mahallesi'ndeki babasına Kaymakam Muammer Köken, Belediye Başkanı Volkan Şeker ve askeri heyet haber verdi. Acı haberi alan baba Cemal Kılınç, gözyaşlarına boğuldu, fenalık geçirdi. Baba Kılınç'a hazır bekletilen sağlık görevlileri müdahalede bulundu. Şehidin baba evi ve sokağına Türk bayrakları asılırken, yakınları da taziye için evine akın etti.

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Kılınç'ın biri 4 diğeri 1 yaşında olmak üzere 2 çocuğu olduğu öğrenildi. Şehit Kılınç'ın cenazesinin bugün yapılacak törenle Mut ilçesinde toprağa verileceği aktarıldı.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum