Sedat Peker yakalandı mı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yakalandığı yönündeki paylaşımlar sosyal medyanın gündemine otururken, kullanıcılar Peker'in akıbetini merak ediyor.

Sedat Peker yakalandı mı
Editör: Karamanca
13 Haziran 2021 - 22:58 - Güncelleme: 14 Haziran 2021 - 00:56
'Sedat Peker yakalandı mı' şeklindeki iddialar üzerine sosyal medya bir anda hareketlendi.

Birçok kullanıcı Peker'in yakalandığı yönünde paylaşımlarda bulunurken, Peker'in ilk ifadesinin alındığını yazanlar bile oldu.

Bir süredir yayımladığı videolarla önemli isimleri hedef alan Sedat Peker'in Pazar günleri sosyal mecralarda paylaşım yaptığı biliniyordu.

Peker'in bu Pazar sabah saatlerinden itibaren herhangi bir paylaşım yapmaması yakalandığı yönündeki iddiaları beraberinde getirdi.

Gün boyunca paylaşım yapmayan Peker'in MİT operasyonuyla yakalandığını belirten kullanıcılar oldu.

Öte yandan Halk TV'nin yayımladığı bilgilere göre avukatları Sedat Peker'in yakalandığı yönündeki bilgilerin gerçek olmadığını söylüyor.

Bu bilgiye karşın bazı kullanıcılar Peker'in MİT destekli SAT askeri operasyonu ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde kaldığı evde yakalandığı bilgisini paylaştı.

İki aya yakın süredir paylaştığı ve milyonlarca izlenen videolarda, siyasetçi, iş insanı ve gazetecilerle ilgili iddialarda bulunan Peker'in Tarık Bin ziyad üssünden çıkan ekiplerce alındığı yönündeki bilgiler de sosyal medyanın gündeminde.

Sedat Peker'in sağlık durumunun iyi olduğu ve askeri üste ilk ifadesinin alındığı yönündeki iddiaları ise şu ana kadar herhangi bir resmi kurum teyitlemedi.

Bir biri ardına yapılan paylaşımların henüz hiç biri teyitli olmadığından Sedat Peker'in yakalandığı yönündeki iddiaların da asılsız olduğu görüşü hakim.

Peker'den peş peşe Twitler

Sedat Peker gece yarısı attığı Twitlerle iddiaları yalanladı. Twitler şöyle;

1-Kıymetli dostlarım, öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk.


2-Şahsım hakkında herhangi bir Interpol kararı olmadığı için, tüm herkes gibi ülkelerinde misafir olarak bulunduğumu söylediler. Hakkımda birçok suikast ihbarı olduğunu bana ilettiler, hepimizin bildiği gibi.

3-Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler. Aydınlık Gazetesi’nde yazan SAT timlerinin ve MİT timlerinin yaptığı operasyonla yakalandığım asla doğru değildir.


4-Zaten ben uluslararası hukuka göre aranan bir kişi değilim. Bu sebeple yüce devletimizin bana resmi bir operasyon düzenleyebilmesi de mümkün değildir. Her normal insana davrandıkları gibi bana da kibar bir şekilde davrandılar.

5-süslü sülü, benim ahiretliğim, derin mehmet, pelikancılar, ve diğer zevatın tamamı; bizde söz namus. Eğer ölmez sağ kalırsak, bu hikayeyi tamamlamaktan geri durmayacağız.

6-Tabi ki bu süre zarfında gereği eğer yapılmazsa, yapmayanlarla ilgili söyleyecek sözlerimiz de elbet olacaktır. Beni sevdiği için dua edenlere, beni sevmediğinden dolayı sadece çocuklarıma ve aileme iyi dilek dileyenlere tüm kalbimle teşekkür ederim.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sedat Peker yakalandımı?
    5 ay önce
    Sedat Peker'in yakalandığı yönündeki bilgilerin hiç biri doğru değil. Hepsi asparagas. MİT bir operasyon yapsaydı devlet yetkilileri duyururdu bunu, neden gizlesinler?