alanya tıkanık açma

Obama, Joe Biden için oy istedi

ABD'de Başkanlık seçimlerine iki hafta kala eski ABD Başkanı Barack Obama, Demokrat Parti'nin başkan adayı Jeo Biden için sahaya inerek oy istedi.

Obama, Joe Biden için oy istedi
Editör: Karamanca
22 Ekim 2020 - 23:28 - Güncelleme: 22 Ekim 2020 - 23:32
ABD'de 3 Kasım'da yapılacak olan başkanlık seçimlerine 14 gün kala iki başkan adayı Donald Trump ve Jeo Biden arasındaki seçim yarışı kıyasıya devam ediyor.
Eski ABD Başkanı Barak Obama, Başkan Donald Trump ile televizyonda katılacağı tartışma programına hazırlanmak için seçim çalışmalarına ara verdiğini açıklayan ve 8 yıl boyunca yardımcılığını yapan Joe Biden'a destek olmak için Pensilvanya eyaletinin Philadelphia kentinde seçmenlerle bir araya geldi.

Obama'dan Trump'a: "Amerika'ya liderlik etmekte yetersiz ve ilgisiz"

Siyahi politikacı ve cemaat liderleriyle bir araya geldikten sonra açık hava etkinliğinde konuşan Obama seçmenleri 3 Kasım seçimlerine katılmaya çağırırken, Trump'ın korona virüs salgını konusundaki tutumunu, ırksal huzursuzluğa verdiği tepkiyi ve işsizlik konusundaki temel uyumsuzluğa değinerek sert açıklamalarda bulundu. Obama, Trump'ı ülkenin karşı karşıya olduğu korona virüs salgını döneminde Amerika'ya liderlik etmekte yetersiz ve ilgisiz kaldığını ifade etti.

"Kendisi ve arkadaşlarından başka kimseye yardım etmedi, ilgi göstermedi" diyen Obama, "Bu bir realite şovu değil. Bu gerçek ve işi ciddiye almadı ve daha sonra da sonuçlarıyla yaşamak zorunda kaldık. Joe Biden'ın yeteneğine ve yardımcısı California Senatörü Kamala Harris'in ülkeyi bu karanlık zamanlardan çıkarmasına ve daha iyi inşa etmemize yardımcı olacağına inanmanızı istiyorum" diye konuştu.

Obama 35 dakikalık konuşmasının çoğunda Trump'a yüklenerek, "Sadece kendisiyle ilgileniyor. İşi ciddiye almaktan aciz, Amerika iyi ve nezih bir ülke, ancak o kadar çok saçmalık ve gürültü gördük ki bazen hatırlamak zor oluyor. Önümüzdeki 14 günde ne yapacağımız on yıllar boyunca önemli olacak. Son 10 yıldır iki hafta içinde geliyor dedikleri plan nerede. Obamacare'in yerini alacak bu harika dedikleri plan nerede" dedi.
Trump'ın "Onu desteklemeyen herkese" hakaret ettiğini belirten Obama, Biden'ın empati ve ahlakına kefil olduğunu söyledi. Obama, "Diğer insanları zalim, bölücü ve ırkçı olmaya teşvik ediyorlar. Daha önce hiç olmadığı kadar oy kullanmalıyız ve şüpheye asla yer bırakmamalıyız" ifadelerini kullandı.

Two weeks before the presidential elections in the US, former US President Barack Obama descended on the field and asked for votes for the Democratic Party presidential candidate Jeo Biden.

The election race between two presidential candidates Donald Trump and Jeo Biden continues fiercely 14 days before the presidential elections to be held in the USA on November 3.

Former US President Barak Obama met with voters in Philadelphia, Pennsylvania, to support Joe Biden, who announced that he was taking a break from election work to prepare for his televised debate program with President Donald Trump and has been his assistant for 8 years.

Obama to Trump: "Inadequate and uninterested in leading America"

Speaking at an outdoor event after meeting with black politicians and community leaders, Obama made harsh statements, citing Trump's stance on the coronavirus outbreak, his reaction to racial unrest, and fundamental discord in unemployment, while calling on voters to participate in the November 3 elections. Obama stated that Trump was insufficient and indifferent to lead America during the coronavirus epidemic facing the country.
"He didn't help anyone but himself and his friends, didn't show interest," Obama said, "This is not a reality show. This is the truth and we didn't take the job seriously and then we had to live with the consequences. Joe Biden's talent and his deputy California Senator Kamala Harris "I want you to believe that it will help him get the country out of these dark times and build it better."

In most of his 35-minute speech, Obama shouted to Trump, "He's just interested in himself. Incapable of taking business seriously, America is a good and decent country, but we've seen so much nonsense and noise that it's hard to remember sometimes. What we're going to do in the next 14 days matters for decades. "Where is the plan that they have said is coming in two weeks for the last 10 years. Where is this wonderful plan that will replace Obamacare."

Stating that Trump insulted "anyone who does not support him", Obama said he vouched for Biden's empathy and morality. Obama said, "They encourage other people to be cruel, divisive and racist. We should vote more than ever before and we should never leave room for doubt."

YORUMLAR

  • 0 Yorum