Milletvekili Şeker: Yetkili memur bugün itibariyle görevlendirildi

Teknik mevzuata ve standartlara uygunluk ile kalite açısından tüketici ve üreticiyi korumak amacıyla gerçekleştirilen ithalat ve ihracat denetimlerinin risk esaslı olarak elektronik ortamda yapılmasına imkân veren web tabanlı bir uygulama olan Tareks, artık Karaman'da verilebilecek.

Milletvekili Şeker: Yetkili memur bugün itibariyle görevlendirildi
Editör: Karamanca
15 Eylül 2020 - 12:15 - Güncelleme: 15 Eylül 2020 - 12:33
Konuyla ilgili müjdeyi sosyal medya hesabından duyuran Karaman Milletvekili Recep Şeker, yetkili memurun bugün itibariyle görevlendirildiğini belirtti. Şeker açıklamasında;

''İlimizden gelen talep doğrultusunda Ticaret Bakanlığımıza ilettiğimiz, Karamanımızda yetisen yaş sebze, meyve, yumurta gibi ürünlerin ihracatında istenen Tareks Belgesini vermeye yetkili memur bugün itibariyle İl Gümrük Müdürlüğümüze görevlendirilmiştir. Tareks Belgesi alması gereken ihracatçılarımıza duyurulur.

Böylelikle ürünlerin bozulmadan ihracatı için zamanla yarışılan konuda başka bir İl'e belge için gidiş gelişin önüne geçilmiş ve ilimizde üretilen ürünlerin yaklaşık 150 Milyon dolar ihracat girdisi de ilimiz hanesine yazılmış olacak.

Taleplerimizin karşılanmasındaki desteklerinden dolayı Sayın Ticaret Bakanımıza, Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Sezai Uçarmak'a, Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürümüz ve Bürokratlarına, talebi ileten OSB Başkanımız Sayın Kemal Boynukalın ve yönetimine teşekkür ederim'' diye söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum