MHP Karaman'da ilçe kongrelerini tamamladı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Sarıveliler, Başyayla ve Kazımkarabekir teşkilatlarında yapılan kongrelerle ilçe başkan ve yönetimleri belirlendi.

MHP Karaman'da ilçe kongrelerini tamamladı
Editör: Karamanca
31 Ağustos 2020 - 10:28
Sadece ilçe delegelerinin alındığı kongrelere; İl Başkanı Mahmut Ünüvar, Merkez İlçe Başkanı M. Mustafa Gözel ve Genel Başkan Başdanışmanı Ali Güler ile Belediye Başkanları Recep Boyacıoğlu ve Ahmet Arı katıldı.

Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilen kongrelerle 3 ilçede yeni yönetimler oluşturuldu. Diğer ilçelerde olduğu gibi MHP teşkilatları bu ilçelerde de tek liste ile seçime girdi. Divan Başkanlığı’nı İl Başkanı Mahmut Ünüvar’ın yaptığı Sarıveliler’de Kasım Tunç, Divan Başkanlığı’nı Genel Başkan Başdanışmanı Ali Güler’in yaptığı Başyayla’da Abdulkafi Bulut ve son olarak Divan Başkanlığı’nı İl Başkanı Mahmut Ünüvar’ın yaptığı Kâzımkarabekir’de İbrahim Bardakçı güven tazelediler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrelerde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kongreler için gönderdiği mesajı okundu.

Kongrelerin Zafer Ayı’nda gerçekleştiğine dikkat çeken Başdanışman Ali Güler, ‘’Samsun ilinin İlkadım ilçesindeki kongre ile başlayan 13. Olağan Büyük Kurultay sürecinde, Karaman ilimizdeki ilçe kongrelerimizi tamamladık. Sürecin başlatıldığı İlkadım ilçemiz gibi, Karaman’daki ilçe kongre takvimini tamamladığımız Kazımkarabekir ilçemiz de adını aldığı paşamız dolayısıyla Milli mücadeleyi hatırlatmaktadır. 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelen son kongremizi, paşamızın manevi huzurunda ‘’Cihan yıkılsa Türk yılmaz’’ sözlerini tekrarlayarak gerçekleştirmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bu vesileyle; Merkez ilçe, Ayrancı, Ermenek, Sarıveliler, Başyayla ve Kazımkarabekir ilçe başkan ve yönetimlerini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.’’ Dedi.

Karaman İl Teşkilatı kongresi için Ekim Ayı’nı işaret eden İl Başkanı Mahmut Ünüvar, ’’İlçe kongrelerimiz; partimizin sağlıklı bakış açısının ortaya konulduğu, siyaset bezirgânlığından uzak, ahlaki ölçülerin ve şehrimizdeki ilkeli siyasetin daha da olgunlaşmasına vesile olacak şekilde gerçekleşmiştir. Kongrelerimizin, ilimizde demokrasinin daha da kökleşip güçlenmesi için bir vesile olmasını temenni ediyorum. Ekim Ayı’nda yapacağımız il kongresinin ardından partimiz, daha dinamik, daha donanımlı ve daha heyecanlı olarak yoluna devam edecektir. Karamanlı hemşerilerimizin saha çalışmalarımızda gözlemleyip takdir ettiği, nitelikli ve sorumlu siyaset konularındaki kararlılığımız yoğunlaşıp yaygınlık kazanacak.

İlçe teşkilatlarımızın bugüne kadar ortaya koydukları performansın sevindirici ve Karamanlı hemşerilerimiz açısından ümit verici olduğu kuşkusuzdur. Bu vesileyle ilçe başkanlarıma ve yönetimlerine; vatandaşımızla kaynaşma alanlarını genişletecekleri, tüm hemşerilerimizi kucaklayacakları ve münakaşayı ortadan kaldırıp müsamahayı teşvik edecekleri çalışmalarında başarılar diliyorum. Tamamlanan kongrelerimizin partimize, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum’’ diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum