Mehmet Ali Han yine saçmaladı

Karaman'da ismi tarihin tozlu rafları arasına girmeye yüz tutmuş olan Mehmet Ali Han, bir paylaşım yaparak kendini hatırlattı. Devlet yetkililerine ve siyasilere laf sokan Han'ın paylaşımı bazı vatandaşlar tarafından “dilenciliğe başladı” olarak yorumlandı. Öte yandan Han, paylaşımında spor üzerinden siyasete ve siyasetçilere nasıl ayar vermeyi planladığını da açık etti.

Mehmet Ali Han yine saçmaladı
Editör: Karamanca
03 Aralık 2023 - 19:07 - Güncelleme: 04 Aralık 2023 - 11:32
Karaman FK'nın resmiyette olmasa da kısa süreli sözde Onursal başkanı olan daha sonra isfita ettiğini açıklayan Mehmet Ali Han, yaptığı sosyal medya paylaşımı ile terk ettiği kulübü değerlendirdi. Her fırsatta kameraların karşısında “Memleket sevdasını sırtımıza yükledikte geldik” ve “Karaman FK dilenci değil, kimseden kuruş istemiyoruz” açıklamaları yapan Mehmet Ali Han, takımın ilerlemesi için herkesin elini cebine atması gerektiğini söyledi.

Han'ın bu 360 derece dönüşü kamuoyundaki bir çok kişi tarafından eski sözlerine atıfta bulunarak “demekki dilenciliğe başladı” yorumunu beraberinde getirdi. Bazı vatandaşlar, “sen bu işlere başlarken 'paraya ihtiyacımız yok siz sadece tribünü doldurun yeter' demiyormuydun.

Şimdi ne oldu da siyasetçiden, bürokrattan veya iş insanlarından para ister oldun. Sen veya kardeşin yapamayacaksanız bırakıverin hemşerim. Bu takım kurulduğu günden bu yana, en amatör ve en kıt imkanlarla bile sportmence yarış verirken kimseden bu denli para para diye talepte bulunmadı. Şehrin tanıtımına katkı sağlayacağız diyerek başladığınız serüven, şehri rezil etme yolunda ilerliyor” diyerek sosyal medya üzerinden sitem etti. 

SİYASETE VE SİYASETÇİLERE AYAR PLANI

Mehmet Ali Han, şahsi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında bir kez daha hazine arazisini takıma peşkeş çekilmesini talep etti. Han, yaptığı paylaşımda; “Taraftarlar, belediye seçimlerinde Karaman Futbol Kulübü'nü destekleyen belediye başkanı ve milletvekillerini seçmeye yönlendirilmelidir. Bu, kulübün siyasi destek bulmasında kritik bir rol oynayabilir” sözleriyle başından itibaren niyetinin siyasete istikamet vermek ve siyasetten rol çalmak olduğunu açık etti.

YILIŞIK SİYASETÇİLER

Mehmet Ali Han'ın geçmiş dönemlerde yaptığı basın açıklamasında, milletvekillerini, belediye yetkililerini ve bürokratları ima ederek; “Çünkü onlar otlanmaktan başka bir şey bilmezler” demişti. Ayrıca, “Milletvekillerimiz güzel güzel konuşuyorlar büyük bir yükten kurtulduk diye elleri arkasında oynuyorlardı. Her gittiğimiz yerde hallederiz diyorlar biz ayrılıyoruz ne oluyor her iş kalıyor” sözleride hafızalardaki yerini koruyan Han'la siyasilerin halen yakın temas içinde olmaları kamuoyunda 'yılışık siyasetçiler' olarak yorumlanıyor. Han'ın bu son paylaşımından sonra ilimizdeki siyasilerin ve bürokratların ne tavır takınacakları merak konusu oldu.

Bu takım daha öncesinde belediyeye ait iken kamu malı idi. Şimdi ise kağıt üzerinde bir dernek olarak gözüksede adına 'Han Kardeşler' denilen bir anlayışla yönetiliyor. Kendilerine 'babayiğitler' gibi acayip lakaplar taktırmayı seven bu kardeşlerin, takımı bir aile şirketine çevirmesi ilginç yorumları da beraberinde getirmişti. Şimdi bu para isteme konularını görüp yorumlayan vatandaşlar; ''Çalışın kazanın hemşerim'' demekten kendilerini alamıyor.

YORUMLAR

  • 2 Yorum