Köklü Değişim'den KMÜ'de basın açıklaması

Köklü Değişim Gençlik Kolları, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi yerleşkesinde basın açıklaması yaptı. "Refah'ta Katliam Var'' sloganıyla yapılan açıklamaya dair basın bülteni şöyle;

Köklü Değişim'den KMÜ'de basın açıklaması
Editör: Karamanca
01 Haziran 2024 - 10:03
Kınamayı Bırakın Harekete Geçin" başlıklı basın açıklamamızı Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Kampüs  Camiin'de gerçekleştirdik.

Basın açıklaması İslami İlimler Öğrencisi Musab Akkaya tarafından okundu. 

Musab Akkaya yaptığı açıklamada " Bizler bugün gökleri ve yerleri titreten bu katliamlarda, kalpleri titremeyen, bir türlü harekete geçmeyen, gereğini yapmak yerine hamaset yapan, beylik sözlerle hala günü kurtarmaya çalışan yöneticilere, güç ve otorite sahiplerine seslenmek, onları muhasebe etmek için toplandık. 

Ey yöneticiler!
Aylarca Gazze’de soykırım sürerken sadece izlediniz. Somut hiçbir adım atamadınız. Bebekler bombalar altında can verirken, bu gözü dönmüş katiller sürüsüne karşı bir tek uçak, havalandıramadınız. Sonra açlıktan ölümler başladı ama sizler İsrail izin vermediği için en temel gıda maddelerini dahi sokamadınız.

Şimdi ise Refah’ta çadırlarda yaşamak zorunda kalan kardeşlerimiz yakılarak katlediliyor fakat ne var ki sizler yine seyrediyor ve sadece kınıyorsunuz. 
Yeter artık! Söz zamanı bitti. Kelimeler tükendi. 
Cılız kınama mesajlarınızı kimse ciddiye almıyor. 
Hiç kimsenin kalbini soğutmuyor. İşgalci varlığını tedirgin dahi etmiyor.
Buna rağmen hala utanmadan kınamaya devam ediyorsunuz. 
Kınama, zayıf ve çaresizlerin söylemidir. "dedi. 

Tekbirler ve sloganlar ile nihayete eren açıklamanın ardından Gazze'de ve sair  işgal altında ki İslam beldeleri  için yapılan duaya meydandaki Müslümanlar hep bir ağızdan amin dediler.

Katılım sağlayan tüm Müslümanlardan Allah razı olsun.

YORUMLAR

  • 1 Yorum