Karamanlı hemşerimiz Devlet Bahçeli'nin ekibinde

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. Genel Başkan Bahçeli'nin yeni ekibinde Karamanlı akademisyen Turan Şener'de yer aldı.

Karamanlı hemşerimiz Devlet Bahçeli'nin ekibinde
Editör: Karamanca
18 Mart 2021 - 16:52 - Güncelleme: 18 Mart 2021 - 17:12
Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı.

Bahçeli, MHP'nin 13. Olağan Büyük Kurultayı'na katılan tüm delegelerin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.

Genel Başkan Bahçeli'nin yeni dönemde nasıl bir ekiple çalışacağı uzun süredir kamuoyunun gündemindeydi.

Birçok ismin değiştiğinin görüldüğü MYK listesinde Karamanlı akademisyen Turan Şener'de yer aldı. Karamanca.net haber sitesi olarak hemşerimize yeni görevinde başarılar diler, hayırlı olmasını temenni ederiz.

Turan Şener Kimdir

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi.

1983 yılında Karaman’da doğan Turan Şener, ilk orta ve lise tahsilini Karaman’da tamamlamıştır. 2006 yılında Erciyes Üniversitesinde lisans eğitimini bitiren Şener, 2012 yılında yüksek lisans eğitimini,  2018 yılında da Siyasal Pazarlama ve Seçmen Davranışları konusu üzerine doktora eğitimini neticelendirmiştir. Ayrıca lisans eğitimi sonrası mesleki hayatına 2006 yılında Kayseri’de özel bir şirkette başlayan Turan Şener, 2008 yılından 2010 yılına kadar T.C. Ziraat Bankası’nda, 2010 ile 2012 yılları arasında Nevşehir Üniversitesi’nde mesleki hayatına devam etmiştir.

2012 yılından sonra ise Akdeniz Üniversitesinde çalışmaya başlayan Şener, halen aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalında hem mesleki hem de akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Ortaöğretim yıllarından itibaren Ülkü Ocakları başta olmak üzere Milliyetçi Ülkücü Hareketin teşkilatlarında muhtelif görevlerde bulunan Şener, mesleki hayatıyla birlikte TÜRKAV ve sendikalarda da teşkilat mensubiyetine ve görevlerine devam etmektedir. Bunların yanında üniversite yıllarında Öğrenci Konseylerinde ve ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak görev almıştır. Turan Şener evli ve İlbilge Gülce’nin babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum