Karaman FK kırmızı çizgimiz

AK Parti Karaman Belediye Başkanlığı Aday adayı Fatih Serin, Karaman Futbol Kulübü hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Karaman FK kırmızı çizgimiz
Editör: Karamanca
28 Kasım 2023 - 12:35 - Güncelleme: 28 Kasım 2023 - 12:44
Aday adayı Fatih Serin, ilimizi TFF 2. Lig Kırmızı grupta temsil eden Karaman Futbol Kulübünün çok önemli olduğunu belirtti. Serin yaptığı açıklamada, Karaman’ın tanıtımı ve şehir marka değerinin en önemli sembollerinden biri olan Karaman FK’nın AK Partili Karaman Belediyesi tarafından her zaman destekleneceğini belirtti.

Son maçında Fethiyespor ile berabere kalarak deplasmandan puanla dönen temsilcimizin ligin ikinci yarısında daha az puan kaybı ile play off mücadelesine katılabileceğini belirten Serin; “Karaman için Karaman FK büyük bir şanstır. Takımımıza özellikle 2. Ligde daha fazla destek verilmesi gerekiyor. Fakat mevcut belediye yönetimi farklı nedenlerden olsa gerek desteğini çekti. Allah nasip ederse Yerel seçimlerden sonra Karaman FK için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Özellikle tesisleşme alanında yaşanan sıkıntının farkındayız.

Futbol Takımımızın ve diğer profesyonel takımların gelip kamp yapabileceği çok önemli bir tesisi Karaman Belediyemize kazandıracağız. Önceki dönem AK Partili başkanlarımızın bıraktığı tesisleşme ve spor alanı oluşturma projelerimiz hazır. Ertuğrul Çalışkan döneminde Karaman Belediyesine kazandırılan 30 adet semt futbol ve Basketbol sahalarımızın yanında Amatör evi ve spor alanı projemiz ile gençlerimizin spor yapmasına olanak sağlayacağız. Türkiye Yüzyılına yakışır Karaman Gençliği ve Yaşam Merkezi projemizle birlikte Karamanlı Gençler sosyal faaliyetlerini modern ve güvenilir alanlarda rahatça yapabilecekler.” dedi.

Karaman FK Tesisi Yapılacak

AK Parti Karaman Belediye Başkan Aday adayı Fatih Serin, Karaman FK Başkanı ve Yönetimiyle istişarelerinin devam ettiğini ve Takımımızın yapmak istediği tesisle ilgili olarak gerekli desteğin sağlanacağını belirtti. Karaman FK’nın yapmak istediği kamp tesisinin Karaman’a kazandırılacak bir eser olduğunu söyleyen Serin, “Karaman’a çivi çakmak isteyen herkesin destekçisi ve yardımcısı olacağız. Takımımızın yapmak istediği sadece Takımımıza değil, bütün Karamanlı spor kulüplerine kapılarını açacak.” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum