Karaman'daki sıralı kayalıklar görünüşüyle peri bacalarını anımsatıyor

Karaman'ın Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyünde bulunan kayalıklar görüntüsüyle adeta Nevşehir’deki peri bacalarını anımsatıyor.

Karaman'daki sıralı kayalıklar görünüşüyle peri bacalarını anımsatıyor
Editör: Karamanca
07 Temmuz 2020 - 10:06
Toros dağları üzerinde bulunan Berendi köyünün Boyalı mevkisindeki vadide yer alan kayalıklar peri bacaları görüntüsüyle herkesin dikkatini çekerken, oradan arabalarıyla geçen vatandaşlar hatıra için doğal güzellikle bol bol fotoğrafı çekiniyor.

“Görünüşleri ile vatandaşların ilgisini çekiyor”

Doğal yapısıyla bu gölgenin peri paçalarını anımsattığını belirten Karaman Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Mustafa Özkurt, ”Burası Karaman’ın Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyü Boyalı mevkisindeki Toros dağlarının etekleridir. Kayalıklar yüz yıllar önce yağmurlardan dolayı oluşmuştur. Haliyle bu kayalıklar Nevşehir’de bulunan peri bacalarına benzerliği ile insanların dikkatini ve ilgisini çekmektedir.

Önceden yolar iyi olmadığı için buralara kolaylıkla gidilip gelinemiyordu. Şimdi yollar iyi olduğu için herkes kolaylıkla arabasıyla gelebiliyor. Kayalıkların doğal güzelliğini gören vatandaşlar ise yol boyunda durarak bol bol hatıra fotoğrafı çekiniyorlar” dedi.

Video


YORUMLAR

  • 0 Yorum