Karaman'da deprem

Son dakika- Akdeniz açıklarında meydana gelen 5.4 şiddetindeki deprem Karaman'da hissedildi. Depremin merkez üssü Antalya'da paniğe kapılan vatandaşlar kendilerini dışarıya atarken, artçı sarsıntı ihtimaline karşın bir süre evlerine giremediler.

Karaman'da deprem
Editör: Karamanca
05 Aralık 2020 - 15:52 - Güncelleme: 05 Aralık 2020 - 18:28
Akdeniz açıklarında saat 15.44'te meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki deprem Antalya, Karaman ve Konya gibi çevre il, ilçelerinde hissedildi.

81 kilometre derinlikteki deprem nedeniyle ilk belirlemelere göre herhangi bir hasarın meydana gelmediği öğrenildi.

Deprem Karaman merkezin yanı sıra ilimizde Ermenek, Başyayla, Sarıveliler ve Kazımkarabekir'de hissedildi.

Depremin merkez üssünün Antalya olduğu belirtilirken, Boğaziçi Üniversitesi kandilli rasathanesi depremin şiddetinin 5.4 olduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamada depremin; saatinin 15.44, Enleminin 35.9777, Boylamının 31.7952 ve derinliğinin 89.1 kilometre olduğu belirtildi.

AFAD depremin Antalya ilinin Gazipaşa ilçesi açıklarında meydana geldiğini duyururken, şiddetini ise 5.2 olarak açıkladı.

Antalya Valiliği'nden açıklama
 
Akdeniz açıklarında saat 15.44'te meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem Antalya ve ilçelerinde hissedildi. 81 kilometre derinlikteki deprem herhangi bir hasara sebep olmazken, Antalya merkez ve ilçelerinde hissedildi. Depremi hisseden özellikle yüksek katlı binalardaki vatandaşların bazıları korkuya kapılıp sokağa çıkarken kısa süre evlerine girmediler.

Korkan çocuklara yakınları tarafından su içirilirken, Gazipaşa ve Alanya ilçelerinde depremi hisseden vatandaşlar, korkula kapıldıklarını ve dışarı çıktıklarını söylediler. Bazı vatandaşlar depremi şiddetli hissettiklerini ve korktuklarını ifade etti.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "İlimiz Gazipaşa ilçesi açıklarında saat 15.44'de meydana gelen 5.2 şiddetindeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gelen ilk bilgilere göre olumsuz bir durum yoktur" dedi.

 

karaman deprem


YORUMLAR

  • 0 Yorum