Karaman'da 29 Ekim kutlamaları

Karaman'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

Karaman'da 29 Ekim kutlamaları
Editör: Karamanca
29 Ekim 2022 - 17:25 - Güncelleme: 29 Ekim 2022 - 17:27Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törende, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Daha sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Vali Akkoyun, burada yaptığı konuşmada,

"Bugün, binlerce yıllık devlet geleneğimiz ve şanlı tarihimizin Anadolu topraklarında filizlenen son fidanı Cumhuriyetimizin 99'uncu yaşına kavuşmanın gururunu yaşıyoruz. Sizlerin şahsında tüm Karamanlı vatandaşlarımızın ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyorum. Milli mücadelenin başkumandanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve saygıyla yad ediyorum. Kahraman şehitlerimizin her birine Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bizleri şehitlerimizin yolundan ayırmasın diyorum" dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Bayram dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Karaman Valisi Tuncay Akkoyun ve CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver tarafından hediyeleri takdim edildi. Kutlamalar öğrenciler ve resmi araçların tören geçişi ile sona erdi.

Törene, Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya ile daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrencilerle vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum