Fatih Serin: ''Karaman'ın 100 yılını planlıyoruz''

AK Parti Karaman Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Serin bir açıklama yaparak Karaman’ın Yüzyılını planladıklarını belirtti.

Fatih Serin: ''Karaman'ın 100 yılını planlıyoruz''
Editör: Karamanca
18 Aralık 2023 - 15:26 - Güncelleme: 18 Aralık 2023 - 15:48
Fatih Serin yaptığı açıklamada Karaman Serbest Bölgesi ve Lojistik Merkezinin Karaman’ın yüzyılını etkileyeceğini söyledi. Serin; “Karamanlıyı yaşat ki, Karaman şehri yaşasın parolası ile Sanayi Bölgemizi geliştireceğiz. Karaman’da gizli işsizlik oranı oldukça fazla.

Bu gizli tehlikenin farkındayız. Belediye olarak Serbest Bölgede üzerimize düşenleri yaparak Serbest bölgenin bir an önce kurulumunu tamamlayacağız. Hem Karaman OSB’de bulunan sanayicilerimizin dünya pazarına kolay ulaşımı hem de Karamanlı vatandaşlarımızın istihdamı için büyük adımlar atacağız.” dedi. 

“Serbest Bölge Vizyon Projedir”

Açıklamasının devamında Serbest Bölgenin önemine değinen Serin; “Karaman, yıllık ortalama 350-400 milyon dolar ihracat gerçekleştirmektedir. 151 ülkeye ihracat yapılan Karaman bu ticari potansiyeli ile Anadolu’nun parlayan yıldızı konumundadır. Karaman OSB şehrin ticaretinde etkin rol oynamaktadır.

Organize Sanayi Bölgesi’ne bitişik 5 milyon m2 alan ‘Serbest Bölge’ olarak ilan edilmiş, imar çalışmaları, fizibilite etüdü, şirket kuruluşu yapılmıştır. Çalışmalar devam etmektedir. Serbest Bölge’nin kurulumunun tamamlanması, bölgeye çok sayıda yeni yatırım imkânı sağlayacak, istihdamı önemli ölçüde artıracak ve Karaman’ı büyük şehirler arasına sokacak vizyon bir projedir. “dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum