alanya tıkanık açma

Evsiz kalan 3 çocuklu annenin damda yaşam mücadelesi

Antalya'da kirasını düzenli ödediği evden çıkartılan anne 3 çocuğuyla sokakta kaldı. Bir hayırseverin verdiği evin damında yaşayan anne, "Para ya da karşılıksız yardım beklemiyorum, kirasını ödeyebileceğim bir ev istiyorum" dedi.

Evsiz kalan 3 çocuklu annenin damda yaşam mücadelesi
Editör: Karamanca
13 Eylül 2020 - 00:41 - Güncelleme: 13 Eylül 2020 - 00:47
Kepez ilçesi Altınova Sinan Mahallesi'nde müstakil bir evde 10 aydır kirada yaşayan 3 çocuk annesi Dilek Altınbaş (31) kirasını ödemesine rağmen ev sahibinin eve, oğlunun taşınacağını söylemesi üzerine taşınmaya karar verdi. Sürenin kısa olması nedeniyle Altınbaş, tüm aramalarına rağmen çevrede bütçesine uygun bir ev bulamadı. Yeni tip Korona virüs (Kovid-19) nedeniyle yevmiyeli işlere gidemeyen anne Altınbaş, bir hafta önce evi boşalttı. Aynı mahallede yaşayan hayırsever bir kişi, aileye evinin damında geçici olarak yaşamasına izin verdi. Etrafı tamamen açık damda 3 gündür yaşayan ve büyük zorluk yaşayan aile, kendilerine başlarını sokacak bir evin kiraya verilmesini istedi.

"3 çocuğumla dışarıda kaldım"

Dilek Altınbaş, 14 yıldır evli olduğunu ama bir yıl önce eşinden şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandığını söyledi. 10 aydır ücretini aksatmadığını kiradaki evinden çıkarıldığını ileri süren Altınbaş, "Korona virüs sürecinde işsiz de kaldım. Verilen yardımlarla geçinmeye çalışıyorum. 2 aydır da ev sahibim taşınmam için bana baskı yapıyordu. Evi boşaltmamı istedi. Ev bulmanın sor olduğunu, sokakta kalacağımı söylememe rağmen dinlemediler. 3 tane çocuğumla dışarıda kaldım" dedi.

"Pandemiden dolayı kimse ev vermek istemiyor"

3 gün parkta kaldığını ve daha sonra bir hayırseverin evinin damında kalabileceğini söylemesi üzerine oraya geldiklerini anlatan Altınbaş, "3 gündür burada kalıyoruz. Çevreden yiyecek verenler var. Çocuklarıma bir iki tabak yemek veriyorlar. Birkaç gündür ev aradım ama bulamadım. Pandemiden dolayı kimse ev vermek istemiyor, korkuyor. 3 çocuğumla çaresiz kaldım" diye konuştu.

"Evden çıkmak zorunda kaldım"

Evden çıkarıldığını ifade eden Altınbaş, "Elektriğimiz kestiler, çok baskı yaptılar. Çıkmak zorunda kaldım. Çocuklarım okul çağı geldi. Eski eşim destek olmaya çalışıyor ama yetmiyor oda işsiz. Başımı sokacak bir ev istiyoruz. Hayırseverler beni duyuyorsa yardım elini uzatsınlar" ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • sezgin murat
  4 hafta önce
  kaldigin semte varsa 2.1 yani satilik daireler varsa 90.000 alma imkani var kanoferli olmasi gerekir bakin kepezde salik daireler e yardimci olursaniz sana ve cocuklarina yuva alma icinde bekde kalma yuva alip yuvada yasamanizi isterim.
 • murat sezgin
  1 ay önce
  ev istiyorsan bakipta yaz ben antalya merkezde 2-1 daire kiralik var ev sahiple görüs kira kontrat yapalim ben ödeme yapayim sen ve cocuklarin otur ben gelecegim Zaman havaalaninda karsilarsiniz istersen
 • murat sezgin
  2 ay önce
  DILEK Hanim sana 3 odali asansörlü evimi versemde bende dahil kalabilimisiniz kirasiz evi aldim ici bos yuva kurayim diye aradim Hanim bulamadim ben cocuklu bile
 • Fatma kaymaz
  2 ay önce
  Çok zengin olmak istiyorum her yardıma muhtaç insana elimi uzatmak dertletine derman olmak ama bütün herkese sen bana nasip et Yarabbim