Denizde kaybolan Karamanlı Hayrullah Torun bulunamadı

Aslen Karaman'ın Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyünden olup İstanbul'da ikamet ettiği öğrenilen Hayrullah Torun, tatil için gittiği denizde kayboldu.

Denizde kaybolan Karamanlı Hayrullah Torun bulunamadı
Editör: Karamanca
13 Temmuz 2020 - 22:06 - Güncelleme: 13 Temmuz 2020 - 22:12
Kırklareli'nin Demirköy İlçesine bağlı İğneada tatil beldesinde serinlemek için denize girdiği iddia edilen kişi dalgaların arasında kayboldu. Aramalar akşam saatlerine kadar devam ederken şahıs bulunamadı.

Olay Kırklareli'nin Demirköy İlçesine bağlı tatil beldesi olan ve yaz aylarında tatilci akınına uğrayan İğneada'da meydana geldi. İddiaya göre yakınlarıyla birlikte günü birlik tatil beldesine gelen Karamanlı Hayrullah Torun serinlemek için Mert Gölü mevkiinde denize daldı. Bir süre sonra Hayrullah Torun dalgalara kapılarak denizde bir anda gözden kayboldu. Şahsın denizde kaybolduğunu gören vatandaşlar durumu kısa sürede yetkililere bildirdi. Kırklareli AFAD, Sahil Güvenlik ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler ihbar üzerine kısa sürede olayın yaşandığı bölgeye geldi.

Hava karardı şahıs bulunamadı
​​​​​​
Denizde kaybolan Hayrullah Torun'un bulunması için denizden, karadan ve havadan geniş kapsamlı aramalar yapıldı. Saatler süren arama çalışmaları havanın karardığı saatlere kadar sürerken, aramalardan herhangi bir netice alınamadı. Havanın kararması nedeniyle arama çalışmalarına ara verilirken, denizde kaybolan şahsın bulunması için aramaların yarın devam edileceği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum