Demirkollu'dan Dünya Gazeteciler Günü mesajı

Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Demirkollu'dan Dünya Gazeteciler Günü mesajı
Editör: Karamanca
21 Ekim 2021 - 11:02
Başkan Demirkollu, ilk özel gazete olan Tercüman-ı Ahval gazetesinin 21 Ekim 1860'ta ilk yayınını gerçekleştirmesinden ötürü 21 Ekim’in Dünya Gazeteciler Günü olarak kutlandığını hatırlattı.

Demirkollu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Gazeteciler için özel bu günde  meslektaşlarımızın çok zor şartlar altında çalıştıklarını bir kez daha dile getirmek isterim. Gazete ilan gelirlerinin son derece düştüğü son günlerde birçok gazete sahibi ve gazete personeli ekonomik zorluklar yaşıyor.

İnternet medyası yasasının bir an önce kanunlaştırılmalı, binlerce internet haberciliği yapan gazeteci arkadaşlarımızın özlük haklarının kazandırılıp maddi sıkıntılarında da destek çıkılması gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncülerle, tarafsız ve güvenilir haberciliği kendine ilke edinmiş, tüm bu zor şartlar altında kamu oyunu haberleri ile aydınlatan, ilkeli ve sorumlu yayıncılık anlayışıyla doğru ve tarafsız bilgilendirme gibi önemli bir görevi büyük bir özveriyle ifa eden tüm meslektaşlarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum