"Çiftçilerin Sorunlarını Gündemde Tutmak Temel Görevimiz"

"Çiftçilerin Sorunlarını Gündemde Tutmak Temel Görevimiz"
Editör: Karamanca
04 Haziran 2024 - 17:02
Karaman Yunus Emre Gazeteciler Cemiyetine mensup gazeteciler yaptıkları kurum ziyaretleri kapsamında Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram’ı da makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette Karaman Yunus Emre Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Âdem Kocatürk ve cemiyet üyeleri, Mehmet Çetin, Özgür Şenuysal, Mehmet Dağlı, Hasan Hüseyin Deniz ve Muammer Şen hazır bulundu.

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ticari hayatının %85’i tarıma dayalı Karaman'da çiftçilerin sorunlarını gündeme taşımanın Ziraat Odası'nın en önemli görevlerinden biri olduğunu vurguladı. Mehmet Bayram, 35 Bin üyesi olan Karaman Ziraat Odasının şehrin en büyük sivil toplum kurumu olduğunu vurguladı.

Karaman Ziraat Odası'nın faaliyetleri ve çiftçilere sunduğu hizmetler hakkında detaylı bilgiler veren Bayram şunları söyledi; “Karaman'da ticari hayatın %85'inin tarıma dayalı. Çiftçilerin karşılaştığı sorunları tespit etmek ve çözüm arayışlarına girmemiz temel görevlerimiz arasında. Örneğin su sorunu, başlıca sorunlardan biri. Bu konuda sık sık girişimlerde bulunuyoruz.

Ziraat Odası olarak aynı zamanda, tespit edilen sorunları detaylı bir şekilde raporlar ve analiz ederiz. Ziraat Odaları, çiftçilerin sorunlarını yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde gündeme taşır. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) aracılığıyla hükümet yetkilileri, bakanlıklar ve ilgili diğer kurumlarla iletişim kurarak, sorunların çözümü için lobi faaliyetlerinde bulunuruz.

Ziraat Odası olarak görevlerimiz bununla da sınırlı değil. Çiftçilere modern tarım teknikleri, yeni tarım teknolojileri ve verimlilik artırıcı yöntemler konusunda eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Tarım sektörü ile ilgili devlet destekleri, teşvikler ve hibeler hakkında çiftçileri bilgilendiririz. Çiftçilerin hak ve menfaatlerini korumak amacıyla çeşitli platformlarda çiftçileri temsil ediyoruz. Yani beşikten mezara üreticimizin her zaman yanındayız. “dedi.

Ziyarette konuşan Karaman Yunus Emre Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Âdem Kocatürk, ziraat odasının başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade ederek, özellikle basın ile olan diyaloğunun ve iletişim kanalları açık bir oda olduğunun altını çizdi. Kocatürk Mehmet Bayram’a işlerinde başarılar diledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum