Çekim için dağ yamacına götürdüğü kuzuyu bin 650 metreden düşürdü

Kentte uzun yıllardır kebapçılık yapan Cihangir Korkmaz, sosyal medyayı aktif kullanarak tanıtım için yoğun çaba harcıyor.

Editör: Karamanca
11 Haziran 2022 - 11:32 - Güncelleme: 11 Haziran 2022 - 11:41
Adanalı kebapçı, çekim için gittiği Gülek Kalesi'nde ayağının takılması sonucu bin 650 metreden kuzuyu düşürdü. O anlar sosyal medyada binlerce yorum aldı.

Kentte uzun yıllardır kebapçılık yapan Cihangir Korkmaz, sosyal medyayı aktif kullanarak Adana Kebabının tanıtımı için yoğun çaba harcıyor. Ülkenin tarihi ve turistik mekanlarında Adana Kebap yapan Cihangir Korkmaz, son olarak Mersin'in Tarsus ilçesinde bulunan deniz seviyesinden bin 650 metre yukarıda olan Gülek Kalesi'ne gitti.

Uçurumun kenarında duruyor hissi veren kalede kuzu çevirme yapmak isteyen Korkmaz, aracından çıkarttığı kuzuyu uçurumun kenarına götürmeye başladı. Tam uçurum kenarına geldiğinde ayağı takılan Korkmaz, bin 650 metreden kuzuyu düşürdü. Kameraların kayıtta olduğu o anları Korkmaz, sosyal medyadan paylaştı. Görüntü, binlerce yorum aldı.

"Çekim yarım kaldı"

İhlas Haber Ajansı'na konuşan Cihangir Korkmaz, "Biz her ay düzenli olarak Adana'nın kültürünü tanıtmak için tarihi ve turistik yerlere gidiyoruz. Bu sefer de Gülek Kalesi'ne çıkmaya karar verdik. Kuzu çevirme yapacaktık. Ancak düşündüğümüz ile yaptığımız bir olmadı. Tam kuzuyu götürürken ayağım takıldı ve kuzu elimden aşağı düştü. O anki korkuyla kuzumuz gitti. Çekimde yarım kaldı ve geri dönüp kuzu aldık" diye konuştu.

Öte yandan, Cihangir Korkmaz, videonun sosyal medyada binlerce yorum ve beğeni almasından dolayı memnun olduğunu söyledi.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Burak sözcü
  1 yıl önce
  Bilerek atıyo bir gösterinin parçası ayagının takıldıgı yok verdiği tepki ortoda kuzuyu atıp masayı tutuyo bunu anlamayacak kadar kimse *** degil
 • Mehmet Fırat
  1 yıl önce
  5 metreden asagi düştü ve bilerek düşürmüştür bence 1600 metre degil orasi
 • Yunus baytar
  1 yıl önce
  Para çok bizde hesabı yapıyorlar, mekanına gitsen param yok desen belki kovar ama bir tüm kuzuyu attık, yeni bir tane daha kuzu aldık diye sallarlar, işimize bakalım böyle şeyler ile ilgilenmeyin
 • Kuzu
  1 yıl önce
  Bilerek düşürdü. Amaç şov yapmak.
 • İconiums
  1 yıl önce
  Kuzuyu herzez pişiryor. Önemli olan oradan atmaktı attı istediğini aldı. Başından beri planı buydu bence
 • Aresus
  1 yıl önce
  Yalanınızı sevsinler. Sırf bu mekanının reklamını yapmak için koftiden haber yapıyorsunuz. Orası 5-6 metre yükseklikte var yada yok. Gülek kalesi fotoğraf hilesi diye aratın görün.