Belediye işçisi en az yüzde 50 zammı hak ediyor

AK Parti Belediye Başkan Aday adayı Fatih Serin bir açıklama yaparak Belediye işçilerine müjde verdi.

Belediye işçisi en az yüzde 50 zammı hak ediyor
Editör: Karamanca
12 Aralık 2023 - 16:20
AK Parti Karaman Belediye Başkan Aday adayı Fatih Serin Belediye işçilerinin kanayan yarası olan maaş zamları ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Karaman Belediyesinde çalışan işçilerin çok düşük maaşla çalıştığını ve 2023 yılında da zam alamadıklarının altını çizen Fatih Serin; “3 dönem boyunca AK Partili Başkanlar Ali Kantürk, Dr. Kamil Uğurlu ve Ertuğrul Çalışkan başkanlarımız tarafından işçilerimizin maaşları oldukça iyi seviyelerde olmuştu.

Ben de ayni bakış acısıyla doğduğum yere layıkıyla hizmet etmek istiyorum. Bunu tek başıma yapamam. Biz hep birlikte Karamanız. Belediye personeli arkadaşlarımız da bu ailenin önemli bir parçası. Alamadıkları zamları mağduriyetlerini giderecek şekilde onlara sunacağız. 

En az yüzde 50

Fakat bu dönem asgari ücret düzeyinde kalan maaşlar, el emeği ile çalışan işçilerimizin alın terlerinin hakkı değildir. Özellikle 2023 yılında da zam yapılmamış olması Belediye işçilerimizde büyük bir mağduriyete sebep oldu. Biz işçi arkadaşlarımızla sürekli görüşüp şikayetlerini dinliyoruz.

AK Parti Belediyesinde işçilerimiz hak ettikleri maaş zammını alacaklar. Yönetime geldiğimiz ayda ilk iş olarak işçi maaşlarına en az yüzde 50 oranında zam yapmayı planlıyoruz. Kar yağmur çamur demeden çalışan Belediye personelimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum