Araziye kimyasal atık atan 3 kişi adliyeye sevk edildi

Konya'da boş araziye 65 varil kimyasal atık atan 3 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Araziye kimyasal atık atan 3 kişi adliyeye sevk edildi
Editör: Karamanca
24 Ocak 2023 - 13:22 - Güncelleme: 24 Ocak 2023 - 13:27
Edinilen bilgiye göre, 112 Acil Çağrı Merkezine merkez Selçuklu ilçesi Dokuz Mahallesi yakınlarındaki boş arazide çok sayıda atık kimyasal maddelerin bulunduğu varil olduğu ihbarı üzerine olay yerine AFAD ve polis ekipleri sevk edildi. AFAD ekiplerinin olay yerindeki incelemesinin ardından 65 adet 1 tonluk varillerdeki kimyasal maddelerin sodyum sülfat, amonyum hidroksit, çeşitli atık yağ ve petrol ürünü olduğu belirlendi.

Bölgede ve çevresinde inceleme yapan polis ekipleri tarafından boş araziye varilleri getiren araçları belirlemek için 74 ayrı kameralardan görüntü incelendi. İncelemeler sonucunda Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri kimyasal maddelerin 2 farklı kamyonla bırakıldığını tespit etti.

Polis ekipleri, yaptığı çalışmada kamyon şoförleri İbrahim M., Cemil A., ve iş yeri sahibi Hamza Ö., kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şoförler İbrahim M., Cemil A. ve iş yeri sahibi Hamza Ö. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum