Annelerini öldürüp yavrularını sahiplendiler

Van`ın Erciş ilçesinde dişi Kurtları öldürülerek yavrularını sahiplenen vatandaşlara 15 bin 25 TL para cezası uygulandı.

Annelerini öldürüp yavrularını sahiplendiler
Editör: Karamanca
29 Mayıs 2020 - 04:19 - Güncelleme: 29 Mayıs 2020 - 04:21
Van'ın Erciş ilçesinde dişi Kurtları öldürülerek yavrularını sahiplenen vatandaşlara 15 bin 25 TL para cezası uygulandı.

Erciş ilçesine bağlı İkizçalı Mahallesinde Kurt avlandığı ve yavrularının sahiplenildiği ihbarı üzerine Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı, Van İl Jandarma Komutanlığı Çevre Koruma Timi ve Van Doğa Korunma Milli Parklar İl Müdürlüğü ekipleri tarafından mahalleye operasyon düzenlendi.

Operasyonda Kurt'u öldüren ve yavruları sahiplenen 4 şahsa 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa Muhalefet suçundan 15 bin 25 TL idari yaptırım para cezası uygulandı.

Muhafaza altına alınan 3 yavru Kurt, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi yerkililerine ne teslim edildi.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Yaren taşkın
  1 ay önce
  Ulan bunlar tam bir o.... Çocuğu şerefsizler ne istediniz o hayvandan Allah sizi taş etsin cezası para değil hapis olmalı hayvan yavrularına aç gitti aşşalık insanoğlu yüzünden öldü Allah belalarını versin midem bulanıyor artık bunlardan şeytan bunlardan masumdur o neticede cin ya bunlar toprak ama kanı beş kuruş etmez zibiler Allahın laneti üzerlerine olsun
 • Bayburtlu
  1 ay önce
  Bunlar insan değil bir hatvan gerçi hayvanlara hakaret sayılır benimde kurt kırma köpegim var inanın elimden yiyor yemeğini onu doyurmadan sofraya oturmuyom
 • Erdal Çakır
  1 ay önce
  Böyle şerefsizlere bu ceza az daha yüksek olmalı para cezasından sonra hapis cezasida olsun ne istiyorsun o hayvanlardan gariplerin ağzı var dili yok