''Alın ulan kolilerinizi'' diyen Fatma yüksel kovuldu

Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nde görevli bir kadın personelin ihtiyaç sahibi vatandaşlarla ve Atatürk'ün gençliğe hitabesi ile dalga geçtiği video tepkilere neden oldu.

Editör: Karamanca
25 Mayıs 2021 - 17:26 - Güncelleme: 25 Mayıs 2021 - 17:52
İsminin Fatma yüksel olduğu öğrenilen bayan personelin kayda alınan videoda Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ile dalga geçmesi tepkilere neden oldu.

Fatma yüksel'in ayrıca yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtılan yardım kolileriyle ilgili ''Alın ulan kolilerinizi'' şeklindeki sözleri de sosyal medyada eleştirilerin odağına oturdu.

Bahse konu videoda Fatma Yüksel isimli çalışan, elindeki kağıda bakarak 'Bismillahirrahmanirrahim' dedikten sonra gençliğe hitabe ile dalga geçiyor.

Zaman zaman kahkaha atan Yüksel, kayda alınan ve bir anda sosyal medyanın gündemine oturan videoda şu ifadeleri kullanıyor;

"Birinci vazifen, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nde çalışıp önce gelen paketleri almak, dünya kadar gelen paketler teker teker küfürle kontrol edildikten sonra bir liste oluşturulup ekip arkadaşlarına vermektir. Evet arkadaşlar, gençler, bu bizim en önemli vazifemizdir.

Herkese koli vermek. Koli, koli, koli diye ağlayanlara alın ulan kolinizi demektir. İkinci vazifeniz, yaşlı, hasta, engelli vatandaşlarımıza telefon açıp ağlayanlara hatır sorup gönüllerini almaktır. Üçüncü vazifeniz sıcak yemektir. Evinde yemek yapamayan teyze ve amcalara Kamil tarafından tespit yapıldıktan sonra sıcak yemek uygun görülüp Ramazan'da açlara sıcak yemek vermektir.

Ey Türk istikbalinin evlatları, ey Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün fedaileri, işte bu ahval ve şeriat içinde dahi vazifeniz en iyi bir şekilde yerine getirmek boynunun borcudur. Bugün 23 Nisan hep neşeyle doluyor insan. Evet sevgili arkadaşlarım, şimdi kenti vaatlerime geçeceğim. Bugün bu koltukta oturuyorum"

''Fatma Yüksel psikolojik sorunlu''


Tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine Başakşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, ''Başakşehir Belediye Başkanımız Yasin Kartoğlu'nun talimatıyla derhal harekete geçilmiş ve habere konu olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli Fatma Yüksel'in iş ahlakı ve iyi niyetle bağdaşmayan söylemleri sebebiyle iş akdine son verilmiştir.

Personelin alınan savunması ve yapılan araştırma sonucunda; personelin bir süredir psikolojik tedavi gördüğü tespit edilmiş ve içinde bulunduğu psikolojik ve ruhsal rahatsızlığından istifade etmek suretiyle, çektikleri videoyu kendisinden izinsiz şekilde kullanarak, halkın bir kesimini aşağılayanlarla ve bu söylemlerde bulunan personel hakkında ilgili adli mercilere suç duyurusunda bulunulmuştur." denildi.

 

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • kudret tosun
  2 hafta önce
  bunun amirini de görevden alsınlat
 • Metin
  2 hafta önce
  Bunlar ve buna benzer kişileri zamanında işe alanlar da aynı zihniyette.
 • 3 hafta önce
  Bunlarin hali ne başkan hor
 • Hasan ali baş
  3 hafta önce
  Alın ulan kolilerinizi
 • fatma yüksel yazıklar olsun
  3 hafta önce
  bir belediyede vatandaşla en çok muhatap olan birim sosyal işler değilmi.. neden böyle sorunlu kişi o birime verilmiş. kim vermiş..
 • Başakşehir belediyesi video
  3 hafta önce
  Başakşehir Belediyesi gençliğe hitabe ile dalga geçen fatma yüksel denen bu kadını çıkartmakla iyi etmiş etmesine fakat, madem psikolojik sorunu var ne diye çalışır abi bu?