Ak Partili Belediye Başkanı istifa etti

Ak Partili Belediye Başkanı, Belediye Başkanlığı görevinden istifa etti. Başkan istifasının sağlık sorunları nedeniyle gerçekleştiğini söyledi.

Ak Partili Belediye Başkanı istifa etti
Editör: Karamanca
29 Ocak 2021 - 17:18 - Güncelleme: 29 Ocak 2021 - 17:29
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı yaptığı 'Hakkınızı helal edin' paylaşımının ardından canlı yayında istifa ettini açıkladı. Rasim Arı, istifa kararını sağlık sorunları nedeniyle aldığını söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Arı, "Hakkınızı helal edin Gurban olduğum Nevşehir" sözlerine yer verdi.

Arı, bu açıklamasından az bir süre sonra canlı yayında istifa ettiğini herkese duyurdu. Rasim Arı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi, "Seçim sürecinde (45 yaşındayım ve 45 yaşında bir kardeşinizi bu şehre feda edeceğim) diyordum. Gerçekten de feda oldum. Bu 21 aylık süre içerisinde, 18 aydır yumuşak yatakta vallahi billahi yatmadım. Sürekli bu şekilde yatan biri sağlıklı kalamaz. Tamamen sağlık nedenleri ve sorunları nedeniyle, 21 aydır onur ve şerefle, başı dik bir şekilde hizmet ettiğim Nevşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emrinde ve izindeyim. Kimsenin buradan fitne fesat çıkarmasına izin vermeyeceğim. Bu sağlık sorunlarıyla ilgili acaba toparlayabilir miyim derken, belediye başkanı arayanları da Allah'a havale ediyorum. Bu kardeşiniz, eğer tek kuruş boğazından aşağıya inmişse Rabbim benim boğazıma durdursun ve bugün canımı alsın.

Biz görevimizi en iyi şekilde yaptık. Başımız dik, alnımız açıktır. Ancak daha önce bahsetmiş olduğum gibi; siyasette, ticarette, bürokraside ayrılanların arkasından çok şey söylenir. O yüzden bu belediye başkanı arayan arkadaşlardan istirhamım bu sağlık sorunlarını başka bir mecraya çekip benimle ilgili algı yapmasınlar. Yani toplumdaki sevgimize, bu şehrin bize olan muhabbetine leke getirecek, kendileri veya yakınları aracılığıyla itibar suikastına kalkışırlarsa onları halka ve Hakk'a havale ediyorum"

YORUMLAR

  • 0 Yorum