10 günlük bebeği cami kapısına terk ettiler

Yatsı namazıma gelen cami cemaati kapının önünde 10 günlük bebeği terk edilmiş halde buldu.

10 günlük bebeği cami kapısına terk ettiler
Editör: Karamanca
14 Ocak 2023 - 23:18
Karaman’da cami kapısında 10 gün önce doğduğu belirlenen terk edilmiş bebek bulundu. 
Olay, akşam saat 19.20 sıralarınsa Mansurdede Mahallesi 72. Sokak’ta bulunan Çelebi Cami’de meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, yastı namazına gelen cami cemaati namaz çıkışında kapının önüne bırakılmış bebeği görerek durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Camiye gelen sağlık ekibi, bebeği alarak Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü.

Bebeğin sağlık durumu iyi

2 kilo 84 gram ağırlığında olan bebek kaldırıldığı Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi altına alındı. Bebeğin kontrollerini yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Sevgi Vurucu, “Bebeğimiz akşam saatlerinde cami avlusunda bulundu. Polisler tarafından 112’ye bildirilip hastanemize getirilmiş. Yaklaşık 1 hafta 10 günlük olduğunu tahmin ediyoruz. Bebeğin göbek bağı düşmüş, gözleri hala ödemli ve şiş duruyor.

Bebeğin geldiğinde genel durumu iyiydi. Beslenmiş muhtemelen kan şekerine baktık, kan şekeri iyi ve vücut ısısı da yerindeydi. Çocuğumuzu yeni doğan servisimize yatırdık. Şuan bir hayati tehlikesi yok. Biz burada besledik, kanlarını aldık. Sadece biraz sarılık görünümü var, onun için ışık tedavisine başladık.

Kan sonuçları henüz çıkmadı ama bebeğimiz sağlıklı ve şimdilik tedavisi devam ediyor. Kan sonuçlarına göre planımızı yapacağız. Bebeğin üzerinde bir not bulmuş arkadaşlar. Zeynep bebek demişler annesi öyle yazmış ”dedi. 
Polis, bebeği cami kapısına bırakan anneyi bulabilmek için çalışma başlattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum