Advert

Başkan Büyükkarcı’dan gençlere davet

Ayrancı Belediyesi tarafından Ayrancı’da gerçekleştirilen yaz spor okullarına kayıtlar..

Başkan Büyükkarcı’dan gençlere davet
Başkan Büyükkarcı’dan gençlere davet
Advert Advert

Ayrancı Belediyesi tarafından Ayrancı’da gerçekleştirilen yaz spor okullarına kayıtlar başladı.

Yapılan açıklamada; Judo, Basketbol, Badminton, Atletizm ve Voleybol branşlarındaki yaz okullarına katılacak öğrencilerin Ayrancı Belediyesi’ne başvurmaları istendi. Ücretsiz olan okullara kayıt için 2 adet fotoğraf, sağlık raporu ve kimlik fotokopisi gerekiyor. Yaz spor okullarında deneyimli hocalar eşliğinde eğitim verileceğini söyleyen belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı, ‘’Çocuklarımızın gelişimi açısında bu yaz okullarını önemli görüyorum’’ dedi.

Gençlere tatili fırsata çevirin çağrısı yapan Büyükkarcı; ‘’Eğitim ve öğretime uzun bir aranın verildiği yaz tatili, gençlerimizin farklı konularda kendilerini geliştirmeleri için önemli bir fırsat. Bu okullar bir öğrencinin gerek fiziksel, gerekse ruhsal açıdan gelişimi için oldukça mühim. İlçemizdeki öğrencilerin spora yönelmesi, başarılı olması en önemli temennimiz ancak, bu okulların öğrenci açısından farklı bir katkısı daha var. Şöyle ki, gelişim çağındaki bir birey elinin, ayağının veya beyninin neye daha fazla yatkın olduğunu bu yaz spor okullarında keşfeder. Bir anlamda kendisinde var olan ışık bu okullardaki antrenmanlarla ortaya çıkar.

Alanında uzman hocalarımızın bilgi ve birikimleri ile yalnız bırakmayacağı öğrencilerimiz, eğitimleri süresince aldıkları disiplini yaz okullarına gelerek tatilde de koruyacak, sağlıklı ve zinde bir tatil geçirmiş olacaklar. Öte yandan ilerleyen dönemde değişik branşlarda oluşturmayı düşündüğümüz kulüpleşme fikrimiz bu öğrenciler arasından seçeceğimiz gençlerle hayat bulacak. Atatürk’ün ‘’Sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değeri anlaşılmış olmak ve ona kalpten sevgiyle bağlanmak ve onu vatani görev saymak gerekir’’ sözünden hareketle belediye olarak bu yaz tatili boyunca en önemli desteği sportif faaliyetlere ayırdık. Gençlerimizin bir an evvel kayıtlarını yaptırmalarını ve bu dönemi dolu dolu geçirmelerini temenni ediyorum.’’ diye söyledi.

 

yüksel büyükkarcı ayrancı belediyesi yaz spor okulları ayrancı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eskişehir’de 17 litre etil alkol ele geçirildi
Eskişehir’de 17 litre etil alkol ele geçirildi
Denizli’deki kazada hayatını kaybedenlerin isimleri belli oldu
Denizli’deki kazada hayatını kaybedenlerin isimleri belli oldu