Karamanlı terörist öldürüldü

İhbar edene yüklü miktarda ödülün verildiği arananlar listesinde bulunan 1975 Karaman doğumlu..

Karamanlı terörist öldürüldü
Karamanlı terörist öldürüldü Karamanca
Advert

Hatay Amanoslar’da, terör örgütü PKK’ya yönelik 2017 tarihinden bugüne kadar düzenlenen operasyonlarda arananlar listesinde olan ve öldürülen 6 teröristin kimlikleri belli oldu.

Amanoslar kırsalında bölücü terör örgütü faaliyetlerinin önlemesine yönelik Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Güvenlik Korucularının katılımı ve yakın hava desteli gerçekleştirilen planlı operasyonlarla sözde lider kadroda bulunan teröristler ölü ele geçirildi.

Öldürülen teröristler arasında gri listede adı olan 6 teröristin kimlikleri belli oldu. Örgütün yürütme konseyinde faaliyet gösteren Seyithan Sinet, ve diğer örgüt elamanları Deniz Tali, Mehmet Taş, Sait Ergül ile Ahmet Muhammed olduğu tespit edildi.

Ayrıca öldürülen 6 teröristler içerisinde; İhbar edene yüklü miktarda ödülün verildiği arananlar listesinde bulunan 1975 Karaman doğumlu İbrahim Şengül’de bulunuyor. Öldürülen terörist İbrahim Şengül’ün zaman zaman Amanoslar’daki grubu yönettiği ve ‘Bedrettin Türk’ kod adını kullandığı bilgi edinildi.

 

karamanlı terörist öldürüldü ibrahim şengül bedrettin türk pkk amanos dağları hatay amanoslar karaman son dakika
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Damadının ev sahibini silahla ağır yaraladı
Damadının ev sahibini silahla ağır yaraladı
Simavlılar, sahura mehter marşıyla kalktı
Simavlılar, sahura mehter marşıyla kalktı