Kadını öldüren TIR şoförü hakim karşısında

Aracına aldığı kadını bıçaklayarak öldürdükten sonra 850 kilometre götürdükten sonra araziye

Kadını öldüren TIR şoförü hakim karşısında
Kadını öldüren TIR şoförü hakim karşısında Karamanca

Aracına aldığı kadını bıçaklayarak öldürdükten sonra 850 kilometre götürdükten sonra araziye bırakan TIR şoförünün ilk duruşması görüldü.

Adana 10 Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık TIR şoförü Doğan Y. İle avukatı katıldı. Sanık şoför savunmasında TIR’daki yükü teslim etmek üzere Adana istikametine giderken daha önceden tanıdığı Neslihan Apa’yı telefonla arayarak dinlenme tesisinde buluştuklarını söyledi. TIR’a aldığı kadının parasını çalmaya çalıştığını öne süren Doğan Y., aralarında çıkan arbede de aracında bulunan meyve bıçağının Neslihan Apa’nın koltuk altına battığını ve kasıtla hareket etmediğini söyledi. Öldürdüğü kadının cep telefonunu ise attığını söyleyen Doğan Y.’nin mahkemesi ertelendi.

Sanık TIR şoförü için ‘Kasten öldürmek’ suçundan müebbet, ‘kişinin malını koruyamayacak durumda olmasından veya ölmesinden yararlanarak hırsızlık’ suçundan 7 yıl hapis cezası istenirken, tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Olayın nasıl gerçekleşti?

Adana'da 2017 Temmuz Ayı'ndan itibaren kayıp olan Neslihan A'nın bir TIR şoförü tarafından öldürülerek araziye bırakıldığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kocasının 5 Temmuz'da kayıp başvurusu yaptığı Neslihan A. için polis ekipleri arama çalışması başlattı. Cinayet büro ekiplerinin çalışmaları sonucunda kayıp kadının Tarsus-Adana otoyolundaki dinlenme tesisinde 41 YR plakalı TIR'a bindiği tespit etti. Ekiplerin TIR şirketi ile görüşmesi sonucunda TIR şoförünün 42 yaşındaki Doğan Y. olduğu öğrenildi.

Bir buçuk ay boyunca teknik ve fiziki takibe alınan şoför 2017 Aralık Ayı’nda Mersin'de gözaltına alındı. Şahıs ifadesinde Neslihan A.'yı tanıdığını ve otobanda buluşarak aracına aldığını ancak, aralarında çıkan tartışma nedeniyle bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti. Cesedi Kocaeli-Gebze'ye kadar 850 kilometre götürdüğü öğrenilen şahsın burada tarlaya bıraktığı öğrenildi. Cinayet zanlısı şoför çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

adana tır şoförü cinayet neslihan apa doğan y
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balkondan düşen 2 yaşındaki Nisa Nur hayatını kaybetti
Balkondan düşen 2 yaşındaki Nisa Nur hayatını kaybetti
Uşak’ta tren kazası: 2 ağır yaralı
Uşak’ta tren kazası: 2 ağır yaralı