Yurt dışından getirilen kaçak tarihi esere Jandarma engeli

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, yurtdışından kaçak yollarla Türkiye’ye sokulan ve tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 1 adet mozaik, piyasaya sürülmek üzereyken ele geçirildi..

Yurt dışından getirilen kaçak tarihi esere Jandarma engeli
Yurt dışından getirilen kaçak tarihi esere Jandarma engeli Karamanca

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, yurtdışından kaçak yollarla Türkiye’ye sokulan ve tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 1 adet mozaik, piyasaya sürülmek üzereyken ele geçirildi.


Türkiye’ye yasak yollardan sokularak piyasaya sürülmek istenen kadın motifli tarihi eser, Jandarma ‘ nın çalışmaları sonucu ele geçirildi. M.K. ve H.A.B. isimli şahısların İstanbul Sarıyer’de, tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen bir eseri piyasaya sürmek için müşteri aradıkları bilgisi alan Jandarma ekipleri, şüphelilerin kullandığı aracı takibe aldı. Zekeriyaköy Mahallesinde durdurulan aracın bagajında 67x80 santimetre ebatlarında henüz değer biçilemeyen, üzerinde bayan motifi bulunan 1 adet mozaik bulundu. Mozaik, İstanbul Müze Müdürlüğüne teslim edilirken, Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla gözaltına alınan M.K. ve H.A.B. isimli şüpheli şahıslar da adli makamlara sevk edildi.

 

istanbul tarihi eser mozaik kaçak tarihi eser
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uşak’taki uyuşturucu operasyonunda 4 kişi tutuklandı
Uşak’taki uyuşturucu operasyonunda 4 kişi tutuklandı
Rehine krizinde bir polis memuru yaralandı
Rehine krizinde bir polis memuru yaralandı