Advert

ORKÖY’den simental dopingi

Samsun’un Vezirköprü ilçesi Türkmen Mahallesi’nde vatandaşlara 34 simental ırkı inek dağıtıldı..

ORKÖY’den simental dopingi
ORKÖY’den simental dopingi
Samsun’un Vezirköprü ilçesi Türkmen Mahallesi’nde vatandaşlara 34 simental ırkı inek dağıtıldı.
Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Melek Burçin Irmak öncülüğünde ORKÖY Şefliği sorumluluğunda bir proje kapsamında Türkmen Mahallesi’nde 17 hayvan üreticisine ikişer adet et ve süt üretimi yapmaları için simental ırkı inekler verildi. Simental ırkı ineklerin orman köylüsüne destek ve et, süt üretiminde daha fazla üretim, bilinçli hayvancılık yapılması için verildiği, üreticilere ödeme kolaylığı sağlandığı, ineklerin geri ödemelerinin 2 yıl ödemesiz 5 taksitte faizsiz ödeneceği açıklandı. Yapılan bu proje ile süt ve et veriminde daha fazla üretimin hedeflendiği kaydedildi.
Kura çekimi sonucu ineklerin sahipleri belirlenirken heyecanlı anlar yaşandı. Hasan Sarıkaya, ORKÖY’ün kendilerine destek ve üretimin daha fazla olması için verdiği inekler için teşekkür etti. Zeynep Kına aldığı ineklere çok iyi bakacağını belirterek, bu ineklerin alınmasına sebep olanlara teşekkür etti.
71 yaşındaki Hüseyin Kına kura ise kendisine çıkan inekler için mutlu olduğunu ifade ederek, "Yoğurdunu sütünü hep beraber yiyeceğiz. Komşularımıza, mahallemize, tüm Vezirköprü’ye faydalı olacak. Bu ineklere gelinimle bakacağız" diyerek mutluluğunu dile getirdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya’da 5. kattan düşen kedi için seferber oldular
Antalya’da 5. kattan düşen kedi için seferber oldular
On gün önce kaybolan genç kızdan haber alınamıyor
On gün önce kaybolan genç kızdan haber alınamıyor