Sivas Cem Vakfı’ında birlik ve beraberlik iftarı

Cem Vakfı Sivas Şube Başkanlığında Ramazan ayı dolayısıyla iftar programı düzenlendi..

Sivas Cem Vakfı’ında birlik ve beraberlik iftarı
Sivas Cem Vakfı’ında birlik ve beraberlik iftarı
Cem Vakfı Sivas Şube Başkanlığında Ramazan ayı dolayısıyla iftar programı düzenlendi.
Alibaba Mahallesi’nde bulunan Cem Evi’nde düzenlenen iftar programına Sivas Valisi Davut Gül, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, İl Kültür Müdürü Kadir Pürlü, Milliyetçi Hareket Partisi Sivas İl Başkanı Özkan Turan Navruz ve vatandaşlar katıldı.
Programda konuşan Vali Davut Gül Ramazan aylarının farklılıkları bir tarafa bırakarak ortak değerlerin büyütülmesi gerektiği aylar olduğunu ifade ederek,"Bizde Sivas’ta onu yapıyoruz sizlerle beraber onları yapıyoruz. Bizim için önemli olan ay yıldızlı bayrağımızın altında, aynı kıbleye dönen aynı Allah’a inanarak ve aynı memlekette yaşayarak birbirimiz sevmemiz gerekir. Farklılıklarımızı zenginlik olarak görmemiz gerekir. Sivas’ta yaşayan herkes bunun bilincinde" dedi.
Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ali Dağ ise,"Yardımlaşmanın, dayanışmanın, cömertliğin, şefkatin merhametin ete kemiğe bürünmesi özellikle bu rahmet ayında gerçekleşir. İftar sofralarının etrafında inşa edilen manevi köprülerle kalplerimizde huzur yüreklerimizde sıcaklık ve bakışlarımızda umut hakim olur olur. Eğer burada lokmalarımızı huzur ve güven içinde kardeşçe yiyebiliyorsak bu en başta canları pahasına görev yapan emniyet ve güvenlik güçlerine borçluyuz. Ben buradan şehitlik mertebesine ulaşan canlarımıza ve gazilerimize borçluyuz ben huzurlarınızda tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralarımıza acil şifa ailelerine ve ulusumuza sabır diliyorum. Ülkemiz ve İslam alemi çok zor imtihanlardan geçmektedir."şeklinde konuştu.
Program alevi dedesinin yemek duasının ardından sona erdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anne ve babasını bıçaklayark öldürdü
Anne ve babasını bıçaklayark öldürdü
Ev sahibi sahura kalktığı sırada evine giren hırsız tarafından bıçaklandı
Ev sahibi sahura kalktığı sırada evine giren hırsız tarafından bıçaklandı