Ertuğrul Çalışkan'ın Kadın Hakları Günü Mesajı

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan 5 Aralık Kadın Hakları Günü

Ertuğrul Çalışkan'ın Kadın Hakları Günü Mesajı
Ertuğrul Çalışkan'ın Kadın Hakları Günü Mesajı Karamanca

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan 5 Aralık Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Çalışkan mesajında şunları kaydetti; “ Toplumumuzun gelişmesi ve ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinde kadınlarımızın önemli rol üstlenmektedir. Kadınlara seçme ve seçilme hakkını tanıyan yasanın kabulü, Cumhuriyetimizin en önemli reformlarından biridir. Kadınlarımızın 1934 yılında seçme ve seçilme hürriyetine sahip olması, kadınlarımıza verilen değerin en güzel tezahürüdür.

Karaman Belediyesi olarak, kadınlarımızın toplumsal hayatta, çalışma hayatında daha güçlü bir şekilde var olabilmeleri, için birçok proje ve hizmeti hayata geçiriyoruz. Belediyemiz personel yapısında kadınlara da yer veriyoruz. Birimlerimizde kadınlara idarecilik, yöneticilik gibi pozisyonlarda görevlendiriyoruz. İnanıyorum ki, kadınlarımızın toplumsal hayatımızda daha etkin rol üstlenmeleri halinde, büyük başarılara imza atacak, şehrimizin, ülkemizin kalkınmasına, ilerlemesine büyük katkılarda bulunacaklardır.

Kadınlarımıza siyasal süreçlere katılma hakkını tanıyan ilk ülkelerden olan Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık ve güçlü yarınlara ulaşması dileğiyle, 5 Aralık Kadın Hakları Günü'nü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 82. yıldönümünü kutluyor, bütün kadınlarımızı saygıyla selamlıyorum.

ertuğrul çalışkan karaman belediye başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tiftik, tarihinde en yüksek fiyatı gördü
Tiftik, tarihinde en yüksek fiyatı gördü
Antalya’da önceki gün yaşanan kazadan acı haber
Antalya’da önceki gün yaşanan kazadan acı haber