Kemal Karabüber

Kemal Karabüber


Fitne

29 Haziran 2018 - 18:06

Birgün kurbağa, köprüden geçmek isteyince, akrep “ben sana yardım ederim” demiş. Ama akrebin huyu iğnesini sokmaktır. Kurbağayı belirli bir süre sırtında taşımış. Köprünün ortasına geldiğinde ise huylu huyundan vazgeçmez misali, akrep iğnesini batırmış kurbağaya, hem de birlikte suya düşüp akıntıda kaybolma pahasına…

Evet.
Fitne öyle kötü bir meşrep tir ki bu ahlakı kendine şiar edinen kişi yada kişiler o anki fitnesinin icrası aşamasında dost düşman demeden herkesi bu planında kullanmaktan hiç çekinmezler. Öyle zamanlar olur ki birlikte yola çıkarken bile sizi yol ortasında arkanızdan vurmaktan hiç çekinmezler. Bu konuda Allah-u Teâla şöyle buyurmaktadır:

“Eğer içinizde sizinle beraber cihada çıkmış olsalardı, bozgunculuk etmekten başka şeye yaramayacaklardı ve aranıza fitne sokmak için uğraşacaklardı. İçinizde onların laflarına kanacaklar da vardı. Allah, o zalimleri iyi bilir.”(Tevbe/47)

Fitne icrasında kimin haklı kimin haksız olduğu bilinmez. Fitneci size öyle bir yaklaşırki onu kendiniz gibi görmeye başlarsınız. Hadislerde, Fitneyi çıkaranlara alet olmama yönüne de dikkat çekilmiştir. O yüzden fitne çıkarana haklısın deyip de bende yer alıyım burada düşüncesiyle, fitne kazanında kaynayanların yanında olmak da ilâhî buyruğa aykırıdır.

Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, birgün parmaklarını kenetledi ve dedi ki: “Ey Abdullah İbnu Amr! Ahidleri bozulup şöyle karmakarışık hale gelen bir kısım ayak takımı kimselerle baş başa kalırsan ne yaparsın?”
“Ne yapmamı tavsiye edersiniz, Ey Allah’ın Resûlü!” 
Buyurdular ki: “Güzel bulduğun şeyi yaparsın, kötü bulduğun şeyi de terkedersin. Kendi yakınlarının (hallerini düzeltmeye) yönelirsin. O ayak takımı ve onların cemaati ile de (uğraşmayı) terkedersin.

Fitne çıkarmanın adam öldürmekten daha kötü olduğu yüce kitabımızda sabittir. 
(Fitne uykudadır. Fitneyi uyandırana Allah lanet etsin!) [İ.Rafii]

(Yeryüzünde fitne fesat çıkaranlara lanet olsun.) [Rad 26]

(Fitne çıkarmak adam öldürmekten daha kötüdür.) [Bekara 217]

(Kalblerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak için, âyetleri kendilerine göre yorumlar.) [Al-i imran 7]

(Onlar fitne çıkarmak için can atarlar.) [Nisa 91]

Rahmetli Başbuğum Alpaslan Türkeş bey'de sözlerinde fitne nin bir hastalık olduğunu belirtmiştir.
Türk Milletine Bizans‘dan geçme bir Hastalık vardır. Gevşeklik, lâubalilik, dedikodu, fitne, fesat, terbiyesizlik, birbirini beğenmemek, sır saklayamamak, rastgele lâf söylemek…

Bu hastalık sizde de var. Bu hastalığı tedavi etmeniz lâzımdır. Bu hastalığı tedavi etmezseniz, kendinize yol seçiniz ve Milliyetçi Hareket’te bir saniye daha fazla kalmayınız demiştir. Benimle dava arkadaşlığı edecekseniz, her şeyden önce vasıflı Türk olmaya mecbursunuz demiştir.

Türk Milletini batıran, Bizans’ı batıran, Osmanlı İmparatorluğunu batıran hastalık budur.


Yine bir âyet'de şöyle buyurmaktadır: “Şurası kesindir ki, bunlar daha önce de fitne çıkarmak istediler ve sana türlü işler çevirdiler. Nihayet hak yerini buldu ve Allah’ın emri, onların zoruna gitmesine rağmen açığa çıktı.

ALLAH BİZİ (TÜRK İSLAM ALEMİNİ ) FİTNEYE DÜŞÜRMESİN VE HER TÜRLÜ FİTNEDEN KORUSUN...

YORUMLAR

  • 0 Yorum