alanya tıkanık açma

Nizam'dan güçlü sağlık tedbirleri

Salgın döneminde evlerin ve bireylerin dezenfekte olmasının yanı sıra günlük ihtiyaçların karşılandığı işletmelerin de virüsten arındırılmış olması oldukça önem taşıyan bir durum. İşte bu konuda ‘Güvenilir’ diyebileceğiniz bir firma..

Editör: Karamanca
23 Ekim 2020 - 16:26 - Güncelleme: 23 Ekim 2020 - 16:32
Karaman’da şarküteri sektörünün öncü firmalarından Öz Nizam Tavukçuluk, bütün şubelerinde periyodik olarak dezenfekte çalışması yapıldığını duyurdu. Her şubede yapılan dezenfekte çalışmasının kayda alındığı videoları sosyal medya üzerinden paylaşan firma, şeffaflık vurgusu yaptı. Kalabalık ortamların virüs ve bakteri varlığı açısından tehlikeli olduğuna dikkat çeken firma yetkilisi Ahmet Sonkur, ‘’Müşterilerimiz kolonya, maske, eldiven veya dezenfektan ile bireysel önlemlerini alıyor.

Fakat işletmeler olarak bizlerin de satacağımız ürünlerin taze ve kaliteli olmasının yanında, o ürünleri sunduğumuz işyerini steril tutmamız gerekiyor. Bu nedenle her işletmenin dezenfeksiyon işlemine tabi tutulması ve bunu periyodik olarak yapması hepimizin sağlığı açısından hayati derecede önemli bir durum’’ dedi.

İşletmelerdeki cansız ortamların (Raflar, zemin, ürün teşhir edilen dolaplar vs..) dezenfeksiyon uygulamasıyla sağlıklı olabileceğini belirten Sonkur açıklamasının devamında; ‘’Temizlik ve dezenfeksiyon aynı şeyler olmadığından, sadece temizlik malzemesi ile yapılan çalışma bir işletmenin hijyenini sağlamak için yeterli değil. İnsanların sıklıkla girip-çıktıkları işletmelerde virüs ve bakterilerden tam anlamıyla kurtulmak için, özellikle pandemi süreciyle birlikte hayatımıza giren dezenfektanlar kullanılıyor.

Bunun da en bilindik yolu püskürtme olarak biliniyor. Dezenfektanlar püskürtüldüğü ortamda tutunan virüsleri yok ettiğinden, işyerini bu salgın döneminde daha güvenli hale getirir. Firma olarak tüm şubelerimizin yanı sıra şirket ve servis araçlarımızın tamamında da aynı şekilde dezenfekte uygulaması yapıyoruz. Bunlarla birlikte ateşi ölçülerek içeriye alınan müşterimize el dezenfektanı sunuyoruz.  Seri satış, kaliteli ve taze ürün politikamızın yanında temizlik ve hijyen konularında da kendimize güveniyoruz’’ sözlerine yer verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum