Mut'a 6 yeni hekim atandı

Sağlık Bakanlığınca Mersin'e çeşitli branşlarda 13 yeni uzman hekim ataması yapılırken, bunlardan 6'sının, daha önce uzman doktor sıkıntısı yaşandığı iddiası ile gündeme...

Mut'a 6 yeni hekim atandı
26 Şubat 2020 - 17:18 - Güncelleme: 26 Şubat 2020 - 17:21
Sağlık Bakanlığınca Mersin'e çeşitli branşlarda 13 yeni uzman hekim ataması yapılırken, bunlardan 6'sının, daha önce uzman doktor sıkıntısı yaşandığı iddiası ile gündeme gelen Mut ilçesinde görevlendirildiği bildirildi.

Mut Devlet Hastanesi'nde görevlendirilen hekimlerin, anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, çocuk sağlığı ve hastalıkları, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, ruh sağlığı ve tıbbi biyokimya uzmanı olarak görev yapacakları öğrenildi.

Ayrıca Mersin'e ataması yapılan uzman hekimlerin 6'sının Şehir ve Eğitim Hastanesi'nde, birinin ise Tarsus Devlet Hastanesi'nde görev yapacakları belirtildi. Ataması yapılan hekimlerin yaklaşık 1 ay içerisinde göreve başlamaları bekleniyor.

63 bin nüfusu bulunan Mut'ta, bir süre önce uzman doktor sıkıntısı yaşandığı dile getirilmiş ve soruna çözüm bulunması istenilmişti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mehmet horzum
    1 ay önce
    burdan şikayetimi yapıyım bir kaza sonucu mut aciline geldim kimsenin umrunda değil hastamı gelmiş sohbet ediyorlardı niye bakmıyorsunuz dedigimde ters cevaplar verdiler çatlak dediler kendi imkanlarımla konyaya geldim acilden giriş yaptım sabah erkenden ameliyat oldum pilatin taktılar şimdi ağır agır ayagıma basıyorum mut devlet hastanesini kınıyorum