Karaman'da 22 kişiye binlerce lira ceza

Karaman'da İl Jandarma Komutanlığı ve Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri katliam..

Karaman'da 22 kişiye binlerce lira ceza
Editör: Karamanca
23 Ocak 2020 - 15:55
Karaman'da İl Jandarma Komutanlığı ve Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri katliam yapan yasa dışı avcıları avladı. Ocak ayının başlarında av yasağı başlarken, Ocak ayında kaçak avlanma yapan 22 kişiye 56 bin 940 lira para cezası uygulandı.

Karaman'da Ocak ayının ilk haftasının ardından av yasağı başladı. Av yasağının başlaması ile birlikte Karaman İl Jandarma Komutanlığı ile Doğa Korkuma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri arazide av denetimlerini sıklaştırdı.

Kaçak ve yasal olmayan avlanmaların önüne geçmek isteyen ekipler doğanın dengesini korumak için kaçak avcılara savaş açtı. Ekipler ocak ayı içerisinde yaptıkları denetimlerde usulsüz ve belgesiz av yapan 42 kişiyi tespit etti. Suçüstü yakalanan 42 kişiye toplamda 56 bin 940 lira para cezası uygulanırken, 17 adet av tüfeğinede el koyuldu. Avlanma yasağı boyunca denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirten yetkililer bu dönemde yapılan avlanmanın avlanma değil, katliam olduğunu belirtti.

avcılar
karaman av
karamanda av

 

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Bilinçli korumacı avcı
  8 ay önce
  Bu çalışmada emeği geçen gerek kolluk kuvvetlerine gerekse av koruma ekibine sonsuz teşekkürler bende bir avcı olarak Allah rızası için yasak zamanda av yapmayın yavrulu tavşanı vurmayın kurallara uyun
 • ali
  8 ay önce
  ortalama 2 bin lira kişi başı ceza kesmişler. az bile.
 • Celal GÖKBÖRÜ Arslan
  8 ay önce
  o tavşanları bana verinde İKEV..o tavşanları bana verinde İKEV in 16 şubattaki arabaşı proğramına götüreyim.
 • 8 ay önce
  Koyun can derdinde kasap et derdinde dedikleri bu olsa gerek.
 • 8 ay önce
  Koyun can derdinde kasap et derdinde dedikleri bu olsa gerek.