Karaman'da muhtar azaları dolandırıldı

Telefon dolandırıcılarının hedefinde bu kez Karaman'daki muhtar azaları vardı..

Karaman'da muhtar azaları dolandırıldı
09 Aralık 2019 - 09:20


Karaman'ın Ermenek İlçesinde telefon dolandırıcıları bu kez muhtar azalarını dolandırdı. Kendilerini jandarma olarak tanıtan dolandırıcılar iki muhtar azasından toplamda 93 bin lira para dolandırdı.

Olay bugün Karaman'ın Ermenek İlçesinde meydana geldi. İddiaya göre kendilerini jandarma olarak tanıtan telefon dolandırıcıları Akçamescit Mahallesi muhtarı Musa K.'yı arayarak azaları olan İbrahim Y. ve Mustafa A. hesaplarının ele geçirildiğini acilen kendilerine ulaşmaları gerektiğini söyleyerek azaları hakkında bilgi ve telefon numaralarını istedi. Muhtar Musa K. telefonda jandarma olduğunu düşündüğü kişilere azalarının telefon numaralarını verdi.

Telefon dolandırıcıları aza İbrahim Y. ve Mustafa A.'yı arayarak muhtarla olan konuşmalarının bir kısmını dinlettirdi. Hesaplarının kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirildiğini söyleyen dolandırıcılar muhtar azalarına hemen hesaplarındaki parayı verecekleri hesap numarasına göndererek paralarını güvene almalarını söyledi. Muhtar azalarından Mustafa A. hesabındaki 78 bin lirayı, İbrahim Y. ise hesabında bulunan 15 bin lirayı dolandırıcıların verdiği hesap numarasına gönderdi. Kısa süre sonra dolandırıldıklarını fark eden muhtar azaları İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu.

Polis paraların yatırıldığı hesabı incelemeye alırken, dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlatıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum