Karaman ve Spor
Hasan Dağtekin

Karaman ve Spor

Karaman'ın senelerdir bir türlü çözüme kavuşturamadığı futbol için bir değerlendirme.

 

Bu yazımda Karaman’ın yıllardır çözülemeyen en büyük sorunlarından birisi, futbol kulüplerinin yetersizliklerinden bahsedeceğim. Bugun Dünya’da para akışının en hızlı olduğu alanlardan biri olan futbolda ilimiz nerede?

 

Bir ilin tanıtımında büyük rol oynayan etkenlerden biri olan futbolda ilimiz Türkiye ortalamasının epey altında hatta son sıralarında yer alıyor. 2004’te 2. lige çıkıp tekrar amatöre düşen Karamanspor’un kapanmasından sonra şehrimizde futbola ilgi yok denecek kadar azaldı. Nitekim bundan 20 yıl öncesine kadar her köyün bir takım olduğu bir amatör ligimiz vardı. Stadyumda maçlar şenlik havasında geçerdi. .Bu külüpler zaman içinde maddi yetersizliklerden dolayı birer birer kapandı ve şenlikler yerinde yeller uçuşuyor. Bugün bile Karaman Belediyespor hariç diğer tüm takımlar maddi yetersizliklerden şikayet ediyor. Birçoğumuzun da dediği gibi fabrikalar ve iş adamları futbola yeterli desteği vermiyor, bu doğru.

 

Ama ben olayın farklı bir boyutuna değinmek istiyorum. Biz karaman halkı olarak sporu ne kadar istiyoruz ve ne kadar destekliyoruz ? Bugün Bölgesel Amatör Lig’te mücadele eden Karaman Belediyespor’un maçlarında stad hiç bir zaman dolmuyor. Uzun zamandır yeterli desteği göremiyoruz.

 

İnsanlar hep bir şeyden şikayetçi, yeterli bir takım olmadığından. Sorarım size bir takım halkının da desteğini almadan nasıl başarılı olabilir? Bugün belediyespor maçlarında takımlarını içerde ve dışarıda canı gönülden destekleyen Korsanlar taraftar grubuna destek yok denecek kadar az. Oysa ki onlar hiçbir menfaat gözetmeksizin memleketlerinin takımlarını destekliyorlar. Bize düşen en azından manevi desteğimizi esirgememek.

 

Son olarak tüm karaman halkını spora, sporcuya ve spora destek verenlerin yanında olmaya davet ediyorum.

 

Saygılarımla.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AVM Perakende Ciro Endeksi Ekim’de yüzde 15,9 arttı
AVM Perakende Ciro Endeksi Ekim’de yüzde 15,9 arttı
Denizli’de mültecilere yönelik operasyon: 65 gözaltı
Denizli’de mültecilere yönelik operasyon: 65 gözaltı