Advert

Ayrancı'da 'Her yerde okuyorum' etkinliği

Ayrancı Yavuz Sultan Selim İlkokulu koordinesinde yürütülen "Her yerde Okuyorum" etkinliği..

Ayrancı'da 'Her yerde okuyorum' etkinliği
Ayrancı'da 'Her yerde okuyorum' etkinliği gazi
Advert Advert Advert Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Ayrancı Yavuz Sultan Selim İlkokulu koordinesinde yürütülen "Her yerde Okuyorum" etkinliği yoğun ilgi gördü. Dün başlayan etkinlik kapsamında ilçedeki 7 resmi kurum önünde kitap okunacağı söylendi.

Kitap okuma alışkanlığı farkındalığı oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik, hükümet konağı önünde Kaymakam Mehmet Ali Atak'ın katılımıyla başladı. Daha sonra Ayrancı Belediyesi önünde toplanan öğrenciler hep birlikte kitap okudu. Okul müdürü Tevfik Ayar burada yaptığı konuşmada, ''Geçen yıl okumak özgürlüğe kanat çırpmaktır sloganıyla başlattığımız okuma projesini, bu yıl 'Okumak bir ağacın dallarına tırmanmaktır' şeklinde güncelledik'' dedi.

Ayar konuşmasının devamında, ''Ayrancı ilçe merkezinde bulunan 7 tane resmi kurum ve kuruluş önünde belirlediğimiz zaman ve tarihte öğrencilerimizle birlikte oturup yaklaşık yarım saat kitap okuyacağız. Ağacın altına düşen mevyeveler ya çürük ya ezik yada bereli olur. Bu ağacın altından yiyenler ya birbaşkasının düşüncelerini yada altta kalan çürük fikirleri benimsemiş olurlar.

Ama bir ağacın dalına tırmananlar orada ağacın en ücra köşesindeki en iyi meyveleri yiyebilenlerdir. İşte okumak ta bir ağacın dallarına tırmanmaktır. Bugün burada sadece kendimiz için değil, Ayrancı için, Karaman için ve Türkiye için okuyoruz. Barış Pınarı Harekatı kapsamında 6 gündür cephede mücadele veren şanlı ordumuz için okuyoruz'' sözlerine yer verdi.

Etkinliğe öğrenciler, öğrenci velileri, öğretmenler, kamu çalışanları ve daire amirleri katıldı.

 

ayrancı yavuz sultan selim ilkokulu son dakika tevfik ayar mehmet ali atak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altunhisar'da nefes borusuna hap kaçan genç öldü
Altunhisar'da nefes borusuna hap kaçan genç öldü
Manavgat'ta yüzlerce balık telef oldu
Manavgat'ta yüzlerce balık telef oldu