Boğulmak üzere olan genci Başkan Çalışkan kurtardı

Havuzda boğulan genci Başkan Çalışkan kurtardı Karaman’da yapımı devam eden Türk Dünyası Kültür Parkı’nın içinde bulunan 2 metre derinliğindeki sunni gölette girerek genci belediye başkanı kurtardı

Boğulmak üzere olan genci Başkan Çalışkan kurtardı
Boğulmak üzere olan genci Başkan Çalışkan kurtardı Karamanca
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Karaman’da yapımı devam eden Türk Dünyası Kültür Parkı’nda bulunan ve yaklaşık 2 metre derinliğindeki sunni gölette serinlemek için giren genç boğuldu.  Gencin boğulduğunu gören Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, suya girerek gencin çıkardı.

Olay, öğle saatlerinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, 16 yaşındaki Davut Şimşek, arkadaşları ile birlikte Çeltek Mahallesi Dağ Oteli mevkiinde bulunan ve yapımı halen devam eden Türk Dünyası Kültür Parkı’na gitti. Şimşek, serinlemek için park içinde bulunan ve yaklaşık 2 metre derinliğindeki sunni gölette girdi. Göletin ortalarına doğru giden Şimşek, biranda arkadaşlarının gözü önünde suda çırpınmaya başladı. Bunu üzerine arkadaşları çevreden bulunan vatandaşlardan yardım istedi. Vatandaşlar ise durumu ambulans, itfaiye ve polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri gölette boğulan genci çıkarmak istedi ancak onlarda boğulma tehlikesi yaşadı.

O sırada Türk Dünyası Kültür Parkı’ndaki çalışmaları incelemek için orada bulunan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, ambulans sesini duyması üzerine hızla göletin bulunduğu yere gitti. Çalışkan, gencin gölette boğulduğunu görünce hiç tereddüt etmeden üzerini çıkararak pantolonuyla gölete girerek genci sudan çıkardı. Boğulan Şimşek’e olay yerine gelen şağlık ekipleri kalp masajı yapmaya başladı. Bilinci kapalı olan ve kalp atışı alınamayan genç için ekipler yoğun çaba harcadı. Herkes gencin hayatını kaybettiğini düşünürken, yapılan müdahale sonucu gen hayata döndü. Sağlık görevlisinin hayata döndü demesi orada bulunanları sevince boğarken, kenarda müdahaleyi izleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı gözyaşlarına boğdu. Gen daha sonra ambulansla Karaman Devlet Hastanesine kaldırıldı.

“Başkan Ertuğrul Çalışkan gözyaşlarına boğuldu”

Çevredeki vatandaşlar suya girerek genci çıkaran Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’a teşekkür eterken, Çalışkan, “Buraya parkın çalışmalarını incelemek için gelmiştim. Ambulansın sesini duyunca buraya geldim. Çocuğu görünce suya girdim. Yaşanan üzücü bir olay. Burası çalışma bölgesi olan bir yer. Girilmemesi gereken bir yer, ama gençler girmişler “dedi.

 

 

ertuğrul çalışkan karaman boğulmak üzere olan başkan kurtardı davut şimşek dağ oteli park
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya’da sahte içki operasyonu: 2 gözaltı
Antalya’da sahte içki operasyonu: 2 gözaltı
Trenin çarptığı kadın hayatını kaybetti
Trenin çarptığı kadın hayatını kaybetti