Karaman'a sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Karaman'a sağnak yağış uyarısında...

Karaman'a sağanak yağış uyarısı
Karaman'a sağanak yağış uyarısı Karamanca
Advert

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Karaman'a sağnak yağış uyarısında bulundu.

Yaz mevsiminin etkisini artırdığı günlerde Karaman'a yeni bir sağanak yağış uyarısı geldi. Geçtiğimiz günlerde de sağanak yağış etkisinde kalan Karaman'da, yağışlar nedeniyle su taşkınları meysana gelmiş, pek çok ev ve işyeri su altında kalmıştı. Meteorolojiden yapılan uyarıda özellikle Akseki ilçesi (Antalya) ile Karaman'da sağanak yağışlara karşı tedbir alınması gerektiği hatırlatıldı.

20 Mayıs Pazar günü için yapılan uyarıda, yurdun büyük bir bölümünün yağışlı olacağı belirtilirken, Ankara, İstanbul şehirlerinin yanında Karaman için de özel olarak uyarılarda bulunuldu. Özellikle saat 12:00 ile 15:00 arasında sağanak yağışın etkisi altında kalacağı tahmin edilen Karaman'da ani su baskınlarına karşı hazırlıklı olunması için uyarılarda bulunuldu.

Önümüzdeki hafta için yapılan hava tahminlerinde ise yine yağmur beklentileri öne çıkıyor. Pazartesi ve Salı günleri de gökgürültülü sağanak yağı beklentilerinin olduğu Karaman'da, bulutlu geçmesi beklenen Çarşamba gününün ardından 24 Mayıs Perşembe günü de sağanak yağış beklentisi var. Gece en düşük sıcaklığın 14 derece civarında olduğu önümüzdeki haftada, gündüz en yüksek sıcaklı beklentsi ise 30 derece.

karaman hava durumu sağanak yağış uyarısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya’da sahte içki operasyonu: 2 gözaltı
Antalya’da sahte içki operasyonu: 2 gözaltı
Trenin çarptığı kadın hayatını kaybetti
Trenin çarptığı kadın hayatını kaybetti