“Kızılcahamam Okuyor” kampanyası için kitap dağıtımı yapıldı

Kızılcahamam Belediyesi, Kızılcahamam Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenleyeceği Kitap Okuma Kampanyası, öğrencilere kitap dağıtımı ile başladı..

“Kızılcahamam Okuyor” kampanyası için kitap dağıtımı yapıldı
“Kızılcahamam Okuyor” kampanyası için kitap dağıtımı yapıldı

Kızılcahamam Belediyesi, Kızılcahamam Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenleyeceği Kitap Okuma Kampanyası, öğrencilere kitap dağıtımı ile başladı.
Öğrenci, veli ve halk kategorilerinde gerçekleşecek olan Kitap Okuma Kampanyası, mayıs ayının sonuna kadar sürecek, kampanyaya katılan öğrenciler arasında yapılacak olan sınav sonunda dereceye girenlere hediyeler verilecek. Kızılcahamam’ı “Okuyan Şehir” haline getiren kurumlar, el birliği ile ilçedeki herkesi kitap okumaya teşvik ediyor. Geçtiğimiz senelerde düzenlenen ve geleneksel hale gelen okuma yarışmaları bu sene tekrar yapılarak, kitap okumayı sevdirmek, Türkçenin doğru kullanımını sağlamak ve halkı kitap okumaya teşvik etmek amaçlanıyor. Yapılacak olan yarışma 3’üncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar olan ilk, orta ve lisede okuyan tüm öğrenciler, veliler ve halk kategorisinde gerçekleşecek. Yarışma şartları belirlenerek okunacak kitaplar yapılan protokol ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.
Yarışmanın sonunda birinci, ikinci ve üçüncü olanlara çeşitli hediyeler verilecek. Belediye Başkanı Muhittin Güney, Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Belediye Meclis Üyesi Songül Ergelen, Adem Emin Atakul, Durali Uygun ve Milli Eğitim Şube Müdürü Hayrettin Yılmaz ile birlikte bugün okullarda kitap dağıtımını gerçekleştirdi.
Güney, tören esnasında yaptığı konuşmada, bilgi çağındaki gençleri kitap okumaya teşvik etmeyi, sosyal hayatın içine katmak amacıyla kitap okuma kampanyası düzenlediklerini, eğitime yapılan her türlü hizmette şahsının ve Kızılcahamam Belediyesi’nin her zaman katkıda bulunmaya hazır olduğunu söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balkondan düşen 2 yaşındaki Nisa Nur hayatını kaybetti
Balkondan düşen 2 yaşındaki Nisa Nur hayatını kaybetti
Uşak’ta tren kazası: 2 ağır yaralı
Uşak’ta tren kazası: 2 ağır yaralı