Karaman'da Siber Saldırı

Karaman'da bugün farklı telefon numaralarına aniden gelmeye başlayan...

Karaman'da Siber Saldırı
Karaman'da Siber Saldırı Karamanca
Advert

Karaman'da bugün farklı telefon numaralarına aniden gelmeye başlayan yüzlerce sms vatandaşları panikletti. Aralarında bir basın mensubunun da bulunduğu mağdurlar, cep telefonuna aynı merkezden gönderilen yüzlerce sms nedeniyle, telefonlarını kullanamaz hale geldi.

Edinilen bilgiye göre Karaman'da internet haber sitesi sahibi Ali Güley'in cep telefonuna aynı merkezden gönderilmeye başlayan sms ler yaklaşık 1 saat devam etti. İlk başta ne olduğunu anlamayarak mesajları silmeye çalışan Güley, yetişemeyince bir virüs olabilir düşüncesiyle telefonu bir süreliğine kapattı. Tekrar açtığında sms saldırısının devam ettiğini gören Ali Güley, başka bir telefon aracılığıyla durumu GSM operatörüne bildirdi.

Konuyla ilgili bilgi aktaran Ali Güley, ''Akşam saatlerinde durumu yaşamam üzerine GSM operatörünü başka bir telefondan ayarak yardım talep ettim. Telefondaki görevli bir müddet inceleme yaptıktan sonra, alt yapı sistemi Almanya olan bir web sitesi üzerinden saldırı olduğunu tespit ettiklerini söyledi. Bu web sitesi, özel yazılımı sayesinde ücretsiz sms gönderimine müsait olduğundan, girilen bir numaraya sürekli mesaj gönderebime imkanına sahip oluyor. Görevliler siteyi engellemeye çalışacaklarını söylediler. Sorunun giderilmesini bekliyorum'' dedi.

Ne Yapılmalı

Bazı vatandaşların haber sitemize durumu aktarması üzerine bilgi sahibi olduğumuz olayın toplamda kaç kişide yaşandığı net olarak bilinmiyor. SMS saldırısına maruz kalan cep telefon numarasını, ilgili GSM operatörüne bildirerek sms lerin geldiği İP adresinin engellenmesini talep ediniz.

 

ali güley karamana siber saldırı karamanda siber saldırı sms saldırısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uşak’ta 532 adet sikke ele geçirildi
Uşak’ta 532 adet sikke ele geçirildi
″Seni seviyorum″ dedikten sonra başına sıktı, 8 gün sonra öldü
″Seni seviyorum″ dedikten sonra başına sıktı, 8 gün sonra öldü