Karaman'da 35 yabancı uyruklu yakalandı

Karaman'a yasa dışı yollarla giriş yaptıkları belirlenen Suriye, Irak, Yemen ve Afgan uyruklu 35 kişi yakalandı.

Karaman'da 35 yabancı uyruklu yakalandı
Karaman'da 35 yabancı uyruklu yakalandı Karamanca
Advert

Türkiye'ye yasa dışı yollarla giriş yaptıktan sonra tarım başta olmak üzere değişik sektörlerde çalışmak üzere Karaman'a gelen çok sayıda yabancı uyruklu şahıslar yakalandı. Karaman İl Jandarma komutanlığına bağlı ekipler şehrin her ilçe ve köyünde çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Edinilen bilgiye göre; Karaman'ın Kazımkarabekir ilçesine bağlı Akarköy'de 2 Afgan uyruklu şahıs, Sinci köyünde ise 3 Afgan uyruklu şahıs yakalandı. Merkeze bağlı Ağılönü Köyü'nde, muhtelif tarım ve hayvancılık işlerinde çalıştırılan 1 Suriyeli ile 5 Afgan şahıs yakalanarak işlem yapıldı. Ayrıca Ağılönü Köyü'ndeki mermer fabrikasında çalıştırılan 3 Suriye uyruklu, 5 Irak uyruklu ve 1 Yemen uyruklu şahısların izni olmadıklarından işlem yapıldı.

Öte yandan; Yeşildere Köyü'nde 2 Afgan uyruklu, Sudurağı Kasabası'nda 2 Afgan uyruklu, Yollarbaşı Köyü'nde 1 Suriye uyruklu, Mesudiye Köyü'nde 1 Afgan uyruklu, Yuvatepe Köyü'nde 3 Afgan uyruklu, Kılbasan Köyü'nde 2 Suriye uyruklu ile 3 Afganistan uyruklu, Başyayla'nın Üzümlü köyü'nde 1 Afgan uyruklu ve Akçaşehir Beldesi'nde 1 Suriye uyruklu şahsın Karaman'ı terk etmeleri için işlem yapıldı.

 

Özel Haber / Karamanca.net / Be. Ra

 

karamandaki yabancı uyruklu sayısı yuvatepe köyü suriyeliler karamanda ıraklı yemenli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uşak’ta 532 adet sikke ele geçirildi
Uşak’ta 532 adet sikke ele geçirildi
″Seni seviyorum″ dedikten sonra başına sıktı, 8 gün sonra öldü
″Seni seviyorum″ dedikten sonra başına sıktı, 8 gün sonra öldü